زومجي/ آخرين آپديت بتاي استيم تغييرات زيادي را در صفحه‌ي دانلود و صفحه‌ي تنظيم فضاي ذخيره‌سازي ايجاد مي‌کند.
   
يک به‌روزرساني بتا جديد براي استيم به‌تازگي منتشر شده و شرکت ولو بالاخره تغييراتي اساسي در يکي از پرکاربردترين بخش‌هاي استيم ايجاد کرده است. برخي از تغييرات درواقع دو ماه پيش فاش شد اما کاربراني که از نسخه‌ي بتا Steam استفاده مي‌کنند بالاخره مي‌توانند اين تغييرات را در عمل مشاهده کنند.

صفحه دانلود استيم به‌طور کل دوباره طراحي شده است و ظاهر زيباتري با پالت رنگي و گيم‌آرتي برجسته‌تر دارد. اين صفحه اکنون همچنين جزئيات بيشتري در مورد آنچه در حال بارگيري است ارائه داده و به‌طور خاص زمان اختصاص دادن فضاي ديسک را نيز نشان مي‌دهد. اين کار به سردرگمي زيادي که در مورد وضعيت برخي از به‌روزرساني‌ها پيش مي‌آمد، پايان مي‌دهد. استيم اکنون در مورد افشاي نوع به‌روزرساني که بارگيري مي‌کنيد هوشمندانه‌تر عمل خواهد کرد. در اين آپديت يک نماد جديد (i) درکنار محتويات قابل دانلود قرار خواهد گرفت که مي‌توانيد روي آن کليک کنيد تا مشخص شود که آيا اين يک پچ استاندارد، Shader Pre-caching، محتواي Workshop و غيره است يا خير.

در اين آپديت شما مي‌توانيد کل صف دانلود را به‌سادگي با کشيدن بازي‌هاي مختلف با ماوس خود مرتب کنيد. همچنين يک دکمه جهت پاک کردن همه‌ي اعلان‌ها نيز به پلتفرم اضافه شده است.

بخش Library نيز تغييرات بزرگي کرده است. صفحه‌ي تنظيم فضاي ذخيره‌سازي جديد مشابه آنچه که در کنسول‌ها مي‌بينيد عمل مي‌کند و به اين معنا است که از اين پس نحوه استفاده دقيق از فضاي پوشه‌هاي مختلف کتابخانه استيم، بازي‌ها، بسته‌هاي الحاقي و غيره، را نشان خواهد داد. شما به‌راحتي مي‌توانيد ببينيد بازي‌هاي خود را در کدام پوشه استيم نصب کرده‌ايد و آن‌ها را از آن‌جا جابه‌جا کنيد.

اگرچه ولو تاريخ انتشار عمومي اين تغييرات را تعيين نکرده است، اما معمولاً آپديت‌هاي بتا استيم پس از يک يا دو هفته براي عموم منتشر مي‌شود بنابراين نبايد زمان چندان زيادي را منتظر بمانيد. شما همچنين مي‌توانيد جهت شرکت در نسخه‌ي بتا، آن را مستقيماً ازطريق گزينه‌ي اکانت در صفحه‌ي تنظيمات استيم خود انتخاب کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم