ايسنا/ عاملان هک سولارويندز ظاهرا بخشهاي مهمي از سيستم حقوقي آمريکا را هدف حمله قرار دادند. 

وزارت دادگستري آمريکا اعلام کرد هکرها دادستانهاي فدرال را در فاصله ماه مه تا دسامبر سال ۲۰۲۰ هدف قرار دادند. دفتر ۲۷ دادستان آمريکا هدف حمله هکرها قرار گرفت و هکرها دستکم به يک حساب ايميل رخنه کردند. قربانيان شامل بعضي از دفاتر فدرال برجسته شامل دفاتر مناطق شرقي و جنوبي نيويورک و ميامي، لس آنجلس و واشنگتن بودند.

وزارت دادگستري آمريکا اعلام کرد به همه قربانيان هشدار داده و اقدامات لازم را براي رفع ريسکهاي ناشي از اين هک انجام داده است. اين وزارتخانه پيش از اين اعلام کرده بود هيچ شواهدي از اين که هکرهاي سولارويندز به سيستمهاي طبقه بندي شده نفوذ کرده اند، وجود ندارد اما دادستانهاي فدرال مرتب در حال مبادله جزييات پرونده هاي حساس هستند.

دولت بايدن رسما گروه هکري Cozy Bear که مورد حمايت دولت روسيه قرار دارد را عامل اين حملات معرفي کرده و با اخراج ديپلماتها و تحريم ۳۲ نهاد و شخص روسي، به تلافي پرداخته است اما روسيه منکر دست داشتن در اين حملات شده است.

بر اساس گزارش انگجت، معلوم نيست آيا آمريکا واکنش شديدتري نشان خواهد داد اما در هر حال اين حملات ضربه خود را وارد کرده اند.

هک شرکت سولار ويندز که دسامبر گذشته شناسايي شد، به هکرها امکان دسترسي به شبکه هزاران شرکت و دفاتر دولتي فراهم کرد که از محصولات اين شرکت استفاده مي کردند. برد اسميت، رييس مايکروسافت اين حمله را بزرگترين و پيچيده ترين حمله اي توصيف کرد که تاکنون در جهان به وقوع پيوسته است. سازمان جاسوسي انگليس اعلام کرد به احتمال زياد سرويس اطلاعات خارجي روسيه عامل حمله به سولار ويندز بوده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم