زوميت/ بر اساس جديدترين آمار منتشرشده توسط مايکروسافت، تعداد کاربران ماهانه پلتفرم Teams به ۲۵۰ ميليون نفر رسيده است.
   
مقامات مايکروسافت اعلام کرده‌اند که پلتفرم همکاري تيمز (Teams) به آمار ۲۵۰ ميليون کاربر فعال ماهانه رسيده و تعداد آن‌ها از ۱۴۵ ميليون کاربر فعال روزانه در آوريل سال جاري، افزايش چشمگيري يافته است. مديران مايکروسافت اين عدد جديد را در تاريخ ۲۷ جولاي به‌عنوان بخشي از گزارش درآمد شرکت در سه‌ماهه چهارم سال مالي ۲۰۲۱ به اشتراک گذاشتند.

کايل ويکستروم، مدير روابط سرمايه‌گذاران مايکروسافت، قبل از انتشار جزئيات گزارش مالي سه‌ماهه چهارم، اطلاعات عددي مربوط به مقدار استفاده کاربران از تيمز را با اين خبرگزاري به اشتراک گذاشته بود. در حال حاضر، مايکروسافت معيار  خود را از کاربران فعال روزانه به ماهانه تغيير داده است.

به گفته‌ي مقامات مايکروسافت، Teams Phone ماهانه نزديک به ۸۰ ميليون کاربر فعال دارد و در حال حاضر، ۱۲۴ سازمان بيش از ۱۰۰ هزار کاربر در تيمز و نزديک به ۳ هزار مورد ديگر بيش از ۱۰ هزار کاربر در اين پلتفرم دارند. در آوريل ۲۰۲۰، مايکروسافت تنها ۷۵ ميليون کاربر فعال روزانه در تيمز داشت. مقامات اين شرکت مي‌گويند رشد سريع تعداد کاربران فعال مديون نياز افراد به دورکاري در دوران شيوع ويروس کرونا است.

تيمز جزو دسته «ابر تجاري» مايکروسافت و بخشي از درآمد تجاري محصولات اداري و خدمات ابري اين شرکت است. اين اپ به‌عنوان پلتفرم چت گروهي شروع به کار کرد؛ اما مايکروسافت با گسترش قابليت‌ها و ويژگي‌ها، آن را به يک محصول قدرتمندتر تبديل کرده است. مقامات مايکروسافت ميگويند درآمد ابر تجاري (Office 365 ،Azure ،Dynamics 365 و ساير خدمات ابري) در سه‌ماهه چهارم ۱۹٫۵ ميليارد دلار افزايش يافته؛ درحالي‌که يک سال قبل ۱۴٫۳ ميليارد دلار بوده است.

مايکروسافت در تلاش است با افزودن ويژگي‌هاي مصرف‌کننده به اين پلتفرم خود، تيمز را به چيزي فراتر از پايه تجاري آن تبديل کند. اين شرکت دکمه Teams Chat را در نوار وظيفه ويندوز ۱۱ ادغام کرده است، به اين اميد که افراد بيشتري بتوانند قابليت‌هاي جذاب اين اپ را امتحان کنند.

نظر شما همراهان گرامي درباره Microsoft Teams چيست؟ آيا از کاربران اين پلتفرم هستيد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم