ارزديجيتال/ جردن بلفورت (Jordan Belfort)، ملقب به گرگ وال استريت و معامله‌گر مشهور بازارهاي مالي، با اشاره به قانون‌گذاري‌ها در فضاي ارزهاي ديجيتال اعلام کرد که قيمت بيت کوين و اتريوم تا پايان سال جاري ميلادي با جهش همراه خواهد شد. به‌گفته وي، اين قانون‌گذاري‌ها امکان پذيرش بيشتر توسط عموم را فراهم مي‌کند.

بلفورت در مصاحبه اخير خود با کوين دسک خاطرنشان کرد که قانون‌گذاري‌هاي گسترده در حوزه ارزهاي ديجيتال، مي‌تواند به نفع بيت کوين، اتريوم و استيبل کوين‌ها باشد. او در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود افزود که ترس از قانون‌گذاري درست نيست و بحث قانون‌گذاري در ميان مردم به‌شکل بدي جا افتاده است. او در ادامه به بازار اوراق قرضه اشاره کرد و گفت که وقتي مراجع قانون‌گذار اين بازار را کنترل کردند، رشد آن آغاز شد.

بلفورت با نام بردن از تتر، بار ديگر بر انتقاد ديرينه‌اش از اين ارز ديجيتال پافشاري کرد و ادعا کرد که اين استيبل کوين يک کلاهبرداري است. بلفورت مي‌گويد واقعاً تعجب مي‌کند که چطور تا کنون اقدامات قانوني که درباره USDT صورت گرفته است، تا اين اندازه ناچيز است.

اين استيبل کوين در حال حاضر بيش از ۶۱ ميليارد توکن در گردش دارد و از آنجا که صدور تترهاي جديد همزمان با افزايش قيمت بيت کوين به‌شکل نمايي رشد مي‌کند، بلفورت اين را بدان معنا مي‌داند که ايجاد کوين‌هاي جديد مي‌تواند قيمت اين ارز ديجيتال (بيت کوين) را پامپ کند. او در سال ۲۰۱۸ هم عنوان کرده بود که به تتر مشکوک است و فکر مي‌کند که اين پروژه نوعي «کلاهبرداري بزرگ» است که براي پامپ قيمت بيت کوين از آن استفاده مي‌کنند.

تتر و بيت فينکس همواره هدف انتقادها قرار داشتند. برخي از پژوهشگران به همين نتايج بلفورت دست يافته‌اند، در حاليکه برخي ديگر به نتايج متفاوتي رسيده‌اند. تتر و بيت فينکس همواره دخالت در هرگونه دستکاري در بازار بيت کوين را رد کرده‌اند.

آنها اعلام کردند: «عرضه توکن‌ها [تتر] نمي‌تواند بر افزايش قيمت بيت کوين يا هر ارز ديجيتال/ توکن ديگري در بيت فينکس تأثير بگذارد.»

بلفورت در اين مصاحبه از اهداف غيرواقعي براي قيمت بيت کوين و اتريوم انتقاد کرد و گفت که اين پيش‌بيني‌ها فقط براي جوسازي بازار استفاده مي‌شوند. او در ادامه با اشاره به اينکه هم اتريوم و هم بيت کوين دارد گفت: «باور دارم که بيت کوين اين پتانسيل را دارد که در نهايت به‌عنوان طلاي ديجيتال مطرح شود.»

او در ارتباط با قيمت بيت کوين پيش‌بيني کرد که تا پايان سال اين ارز ديجيتال به ۴۵,۰۰۰ تا ۷۰,۰۰۰ دلار خواهد رسيد. به‌گفته وي قيمت اتريوم هم بين ۳,۷۰۰ تا ۴,۵۰۰ دلار معامله خواهد شد. در ابتداي سال جاري بلفورت پس از اينکه موضع انتقادي سابقش را نسبت به بيت کوين تغيير داد، پيش‌بيني کرد قيمت اين ارز ديجيتال مي‌تواند به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم