گجت نيوز/ به تازگي شايعه شده که ايلان ماسک درخواست کرده بود مديرعامل اپل شود، اما او اکنون اين موضوع را رد مي‌کند. آيا اين خبر واقعيت دارد يا شايعه است؟

اخيرا، تيم هيگينز، خبرنگار وال استريت ژورنال کتابي را درباره شرکت تسلا منتشر کرد که اين کتاب «بازي قدرت: تسلا، ايلان ماسک و شرط‌بندي قرن» نام دارد. در اين کتاب گزارش‌هاي جنجالي منتشر شده که يکي از آنها درباره ايلان ماسک و مديرعاملي اپل است. طبق گزارشي که در اين کتاب آمده، ايلان ماسک، موسس و مديرعامل شرکت‌هاي تسلا و اسپيس ايکس در سال ۲۰۱۶ و همزمان با مشکلات مالي تسلا، از تيم کوک درخواست کرده بود مديرعامل اپل شود.

ايلان ماسک به دنبال صندلي مديرعامل اپل بود؟
ماجرا از اين قرار است که تيم کوک در سال ۲۰۱۶ و زماني که تسلا با مشکلات مالي شديدي دست و پنجه نرم مي‌کرد، براي تصاحب و خريد تسلا اعلام آمادگي کرد. ايلان ماسک هم در جواب اين پيشنهاد اعلام کرد اگر مديرعامل اپل شود با اين درخواست موافقت مي‌کند. تيم کوک هم بعد از شنيدن درخواست ماسک، با عصبانيت تلفن را روي او قطع کرد.

اما حالا ايلان ماسک اين گفتگو را تکذيب کرده است. مديرعامل پرحاشيه تسلا و اسپيس ايکس با انتشار توييتي اعلام کرد که تاکنون هيچ گفتگوي تلفني و حتي نوشتاري بين او و تيم کوک اتفاق نيفتاده است. ماسک در ادامه اين توييت نوشت:

من درخواست يک ملاقات با کوک براي صحبت درباره فروش تسلا به اپل را داشتم، اما شرايط فراهم نشد و او از انجام اين ملاقات خودداري کرد.


تيم کوک نيز در گذشته در مصاحبه‌اي که با نيويورک تايمز داشت گفته بود من احترام زيادي براي شرکتي که ايلان ماسک ساخته قائل هستم، اما هرگز با او صحبت نکردم. مديرعامل تسلا همچنين در خصوص کتابي که توسط هيگينز منتشر شد گفت با کتابي کسل کننده روبه‌رو هستيم و بخش‌هاي زيادي از اين کتاب اشتباه است.

ايلان ماسک در بخش ديگري از اظهارات خود گفت علاقه‌اي به مديريت در شرکت اپل و حتي هر نوع مديرعاملي ديگري ندارد و حضورش به عنوان مديرعامل تسلا، نوعي توفيق اجباري است. وي همچنين اظهار کرد صادقانه بگويم تسلا بدون من سقوط مي‌کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم