انتخاب/اين روزها که بازار رمز ارزها بسيار داغ شده است، افراد مختلف جامعه نيز تلاش دارند در اين بازار طرفانه گذاري کنند، اما همزمان با افزايش سرمايه گذاري در اين بازار، نرخ کلاهبرداري ها نيز افزايش قابل توجهي يافته است.
 برخي افراد کم تجربه در راه خريد رمزارز‌ها و در دام کلاهبرداران همه پس انداز‌هاي خود را از دست داده اند، اين همان اتفاقي است که براي يک مرد انگليسي به نام جوزف رخ داد.

جوزف سال‌ها تجارت شخصي خود را اداره مي‌کرد و پس انداز زيادي براي دوران بازنشستگي ذخيره کرده بود. او قصد داشت از اين پول براي خريد يک خانه ييلاقي بدون رهن براي خود و همسرش استفاده کند تا بقيه روز‌هاي خود را در آرامش سپري کنند.

او در تلاش براي افزايش اين پس انداز‌ها به سرمايه گذاري آنلاين کشيده شد، اقدامي در زمينه تجارت ارز‌هاي رمزپايه که او را تحت الشعاع کلاهبرداران مشکوک قرار داد و پس انداز زندگي اش را از بين برد.
او مي‌گويد: "من و همسرم بسيار ناراحت هستيم. ما سبک زندگي و برنامه‌هاي خود را از دست داده ايم. "

جوزف (نام واقعي او نيست) در سن ۷۰ سالگي قرار دارد و از آنچه اتفاق افتاده احساس آسيب پذيري و ناراحتي مي‌کند. او مي‌گويد: "من مي‌خواستم اين تجارت آنلاين را انجام دهم، زيرا همه مي‌گفتند چقدر خوب است، تا شيوه زندگي بهتري به ما بدهد. "

کلاهبرداران به او گفتند براي دريافت سود حاصل از سرمايه گذاري در ارز‌هاي مجازي به ۱۰ درصد از سرمايه او نياز دارند. او گفت که بيمار است و هنگام تماس با تلفن زمين خورد و کلاهبرداران هنوز پشت خط بودند که امدادگران اورژانس رسيدند. در طول بيماري جوزف، او پيغام‌هاي متني دريافت پول بيشتر دريافت مي‌کرد. او گيج شد و موافقت کرد پول بيشتري را تحويل دهد و در نهايت بيش از ۲۵۰ هزار پوند  پس انداز زندگي اش از دست داد.

بانک‌ها هشدار‌هايي درباره معاملات تقلبي ارز‌هاي رمزنگاري شده صادر کرده اند، ولي بعيد است هيچ يک از اين هشدار‌ها ضرر‌هاي او را پس دهند. جوزف گفت: "من فکر مي‌کردم با پولم درگير يک سرمايه گذاري خوب هستم. وقتي از بيمارستان بيرون آمدم شوک کاري که انجام داده بودم به من ضربه زد. اين پول براي بازنشستگي ما و هرگونه مراقبت‌هاي بهداشتي آينده مورد نياز ما بود. من هيچ راهي براي جبران پولي که در دوران بازنشستگي از دست داده ام ندارم. "

کلاهبرداران در قالب‌هاي مختلف ظاهر مي‌شوند، چه طرح ثروتمند شدن سريع و چه وعده‌هاي عاشقانه. به راحتي مي‌توان تصور کرد که اين اتفاقات هرگز براي شما اتفاق نمي‌افتد، اما واقعيت اين است که هر کسي مي‌تواند هدف قرار گيرد و هرکسي مي‌تواند فريب بخورد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم