گجت نيوز/ شرکت وان پلاس – OnePlus در شش ماهه نخست سال ۲۰۲۱ عملکرد حيرت انگيزي از خود برجاي گذاشته و ۲۵۷ درصد افزايش عرضه داشته است!

شرکت وان پلاس در شش ماهه اول سال، نه تنها توانسته در بازار جهاني موفق باشد بلکه حتي در بازار ايالات متحده نيز موفقيت‌هاي خوبي کسب کرده است.

وان پلاس سال گذشته تغيير استراتژي داد و مسير تازه‌اي را در پيش گرفت. با عرضه‌ي سري گوشي‌هاي نورد (Nord)، آن‌ها به سرعت در بازارهاي اروپا و هند خودنمايي کردند و حتي در بازار ايالات متحده درخشان ظاهر شدند؛ بازاري که ورود به آن براي شرکت‌هاي چيني آسان نيست و معمولا در آن موفق نيستند.

وان پلاس حالا آمار فروش و عرضه خود را منتشر کرده که تحسين برانگيز است. آن‌ها توانسته‌اند در شش ماهه اول سال ۲۰۲۱، نزديک به ۲۵۷ درصد افزايش فروش جهاني داشته باشند (شامل بازارهاي چين، هند، اروپا و ايالات متحده). اين افزايش فروش، نسبت به همين بازه‌ي زماني از سال ۲۰۲۰ است.

اين موفقيت‌ها ناشي از سري گوشي‌هاي نورد است که طبق ادعاي شرکت سازنده، بيش از يک ميليون نسخه از آن در آمريکا به فروش رسيده است، يعني افزايش فروش ۴۲۸ درصدي! نکته جالب‌تر شايد اين باشد که آن‌ها در بخش گوشي‌هاي پريميوم توانسته‌اند تا اين حد موفق ظاهر شوند، چرا که گوشي‌هاي ميان‌رده‌ي و مقرون به‌صرفه‌ي نورد در بازار ايالات متحده به فروش نمي‌رسد.

ميزان عرضه‌ي گوشي‌هاي وان پلاس در هند نيز ۳۰۱ درصد افزايش داشته است؛ آمارها نشان مي‌دهند که در سه ماهه‌‌ي دوم سال ۲۰۲۱، نزديک به ۴۸ درصد از بازار گوشي‌هاي پريميوم و گران قيمت هند، متعلق به اين شرکت بوده است.

در بازار چين هم که تنها سري ۹ وان پلاس به فروش مي‌رسد، اين شرکت در شش ماهه اول سال، ۱۲۴ درصد افزايشِ عرضه داشته است. ناگفته نماند که عرضه و ارسال گوشي‌ها به بازار، لزوما به معناي فروخته شدن آن‌ها نيست اما ميزان تقاضا را نشان مي‌دهد و در حال حاضر، تقاضا براي محصولات وان پلاس بسيار بالا است.

پيشرفت اين شرکت چيني را نمي‌توان ناديده گرفت و حضور قابل قبول آن‌ها در بازار رقابتي و فشرده‌ي ايالات متحده نشان مي‌دهد که در ادامه مي‌توانند حتي سهم بيشتري از اين بازار را در اختيار بگيرند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم