ترنجي/ روزگاري که تصوير شاخص مطلب در آن ثبت شده است را به ياد داريد؟ ال جي موبايل يک بازيگر مهم بازار موبايل بود. امروز اما ۶ ماه از خروجي ال جي موبايل از بازار موبايل مي گذرد. اين و البته مثال هاي ديگري مثل افت شديد برندهايي مثل نوکيا، بلک بري، اچ تي سي و … به وضوح نشان مي دهند که بازار بي رحم است و معرفتي طي نمي شود! با انتشار اخبار از دست دادن رتبه اول سامسونگ در بازارهاي مختلف، کاربران کره اي در اينترنت مي گويند که شايد سامسونگ موبايل به سرنوشت ال جي موبايل دچار شود. البته که اين حرف براي برندي که حدودا ۱۰ سال ممتد در رتبه اول فروش موبايل دنيا ايستاده است واقعا سنگين و بزرگ است اما هيچ چيز نشد ندارد.

آينده سامسونگ موبايل چه مي شود؟
در حالي که اين غول کره اي در حال آماده سازي مراسم ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ خود است، سه روز پيش درباره عبور شيائومي از سامسونگ در بازار موبايل هاي هوشمند هند در چارک دوم سال ۲۰۲۱ براي شما نوشتيم.

البته که چيني ها خيلي قوي عمل مي کنند و اگر تحريم هواوي نبود شايد چندي پيش سامسونگ ديگر پرفروش ترين برند موبايل دنيا را تقديمش مي کرد اما اينطور نشد. با اين حال رشد قوي شيائومي و تبديل شدن به دومين برند پرفروش موبايل مي تواند براي اين برند خيلي سخت باشد.

توييت جديد ice Universe به ما تصويري از يک کاربر ناراضي کره اي نشان مي دهد که عقيده دارد سامسونگ همان راه ال جي را پيش مي رود. از توليد پرچمدارهاي پلاستيکي تا حذف شکاف مموري کارت، گرماي بيش از حد، شارژر سريع نه چندان سريع و عدم قوت دستگاه هاي سري Galaxy A بخشي از صبحت هاي وي است که ما با سرويس ترجمه آنلاين گوگل ترنسليت از آن متوجه شديم.مسلما اينکه سامسونگ توانسته مدت بسيار طولاني بر جايگاه اول فروش بازار موبايل دنيا تکيه بزند بي دليل نيست. با اين حال اين به آن معني نيست که نمي شود مثل نوکيا روزي به شرايط نامناسب قعلي اين برند فنلاندي دچار نشود.

سامسونگ بايد بتواند با بازار بسيار رقابتي برندهاي چيني روبه‌رو شده و رقابت کند. نظر شما چيست؟ آيا سامسونگ مسير را صحيح پيش گرفته است؟ فکر مي کنيد ضعف راهبرد سامسونگ کجاست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم