باشگاه خبرنگاران/ توئيتر مسابقه‌اي را براي تشخيص ايرادات موجود در الگوريتم‌هاي اين شرکت برگزار کرد.

به گزارش از انگجت؛  توئيتر  قصد دارد مسابقه‌اي براي کشف اشکالات  الگوريتم پيامرسان خود برگزار کند. علاوه بر اين  توئيتر  قصد دارد به کاربراني که اختلالات اين برنامه را کشف کنند، پاداش نقدي دهد.

در ماه آوريل، توئيتر اعلام کرد که بررسي اشکالات الگوريتم خود درباره قابليت برش خودکار تصاوير را آغاز کرده است. به همين علت برخي کاربران از  قابليت برش تصوير خودکار توئيتر، انتقاد کرده  و مدعي شدند که اين الگوريتم بيشتر تمرکز خود را، روي افراد با پوست روشن‌تر در توئيت‌ها گذاشته است.

به چه علت توئيتر اين مسابقه را برگزار مي‌کند؟

گفته شده توئيتر در پاسخ به منتقدان خود پستي در وبلاگ خود منتشر کرده که بدين شرح است:

"در ماه مي، ما رويکرد خود را براي شناسايي سوگيري در الگوريتم خود  به اشتراک گذاشته‌ايم و کد خود را در اختيار ديگران قرار داده‌ايم تا ايراداتمان را پيدا کنند. " "ما مي‌خواهيم اين کار را با دعوت و تشويق جامعه براي کمک به شناسايي آسيب‌هاي احتمالي اين الگوريتم فراتر از آنچه که خودمان شناسايي کرده‌ايم، يک گام جلوتر ببريم."

مسابقه توئيتري

توئيتر مي‌گويد: قرار است "اولين مسابقه تعصب الگوريتم صنعت" خود را با پاداش نقدي ۳۵۰۰ دلار  ارائه دهد. رومان چوهدوري، مدير تيم اخلاق و يادگيري پيامرسان توئيتر، در توئيتي درباره علت برگذاري اين مسابقه نوشت: شرکت ما معتقد است که افراد بايد به دليل شناسايي اشکالات و اختلالات  مسائل، پاداش بگيرند چون ما نمي‌توانيم اين چالش‌ها را به تنهايي حل و کاربرانمان را از پيامرسان خود راضي نگه داريم."

براساس گزارش‌ها اين پيامرسان قرار است ، برندگان را در کارگاه آموزشي DEF CON AI Village به ميزباني خود در ۸ آگوست اعلام کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم