باشگاه خبرنگاران/ دو بنيانگذار شرکت گوگل حدود يک ميليارد دلار از سهام اين شرکت را به فروش رساندند.

به گزارش cnbc، دو بنيانگذار شرکت گوگل از ماه مي تاکنون بيش از يک ميليارد از سهام شرکت خود را به فروش رسانده‌اند. براساس گزارشات مربوط به کميسيون بورس و اوراق بهادار آمريکا که توسط وب سايت OpenInsider تدوين شده است، لري پيج و سرگي برين از ماه مي تاکنون بيش از 1.07 ميليارد دلار از سهام خود را به فروش رسانده‌اند. اگر بخواهيم به طور خاص روي ميزان سهام اين دو فرد صحبت کنيم سرگي برين بيش از 610 ميليون دلار و لري پيچ بيش از 462 ميليون دلار از سهام خود را به فروش رسانده‌اند.

هر دو موسس شرکت گوگل در حال فروش سهام خود به صورت برنامه ريزي شده هستند و اين اقدام آن‌ها موضوعي ناگهاني نبوده است. گفتني است آخرين باري که دو بنيانگذار گوگل اقدام به فروش سهام خود کرده بودند به سال 2017 باز مي‌گردد. سهام شرکت گوگل در سال جاري عملکردي رو به رشد داشته است و شاهد رشد 50 درصدي سهام اين شرکت تا الان هستيم؛ اين ميزان رشد بسيار بالاتر از رشد سهام ساير شرکت‌هاي فناوري مانند آمازون و اپل است.

Google co-founders Larry Page and Sergey Brin: a timeline of their rise and  disappearance - The Verge

لري پيج در پايان سال 2019 بود که از سمت مديرعاملي شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است انصراف داده و جاي خود را به سوندار پيچاي داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم