انتخاب/ پژوهشگران آمريکايي نوعي ربات تحويل کالاي دو پا و البته تا حدودي عجيب و ترسناک طراحي کرده اند که ۵ کيلومتر در ۱ ساعت را  بدون سنسور دوربين حرکت مي‌کند.

اين ربات با استفاده از يادگيري ماشيني کار مي‌کند و در عين حال اولين ربات دو پا در جهان است که اين کار را انجام داده است.

اين ربات Cassie نام دارد و اخيراً با پياده روي از مسافت پنج کيلومتري در محيط بيرون از آزگايشگاه، در کمتر از يک ساعت با يک بار شارژ از يک مسير جديد عبور کرده است.

اين ربات توسط پروفسور حوزه روباتيک، جاناتان هرست از دانشگاه ايالتي اورگان در ايالات متحده طراحي شده است. يکي از بزرگترين چالش‌ها در هنگام ايجاد يک ربات دوپا اين است که به تعادل پويا نياز دارد چرا که توانايي صاف ماندن در حين حرکت، که در حين دويدن چالش برانگيزتر مي‌شود، بسيار مهم است.

اين ربات در واقع به خود آموخت که با کمک الگوريتم يادگيري ماشيني کار کند و تقريباً بدون محدوديت تنظيمات ظريفي انجام دهد تا بتواند حتي در حين حرکت شديد نيز قائم بماند. چيزي که بسيار جذاب‌تر است اين است که اين ربات از هيچ دوربين يا سنسور LiDAR براي حرکت استفاده نمي‌کند. اين ربات نابينا است، اما اطلاعات مربوط به زمين را بر اساس تماس اندام هايش دريافت مي‌کند.ربات مذکور اين مسير پنج کيلومتري را در ۵۳ دقيقه و سه ثانيه طي مي‌کند. جاناتان هرست در بيانيه‌اي گفت: "دانشجويان آزمايشگاه رباتيک پويا در دانشکده مهندسي OSU، تخصص بيومکانيک و روش‌هاي کنوني کنترل ربات را با ابزار‌هاي جديد يادگيري ماشين ترکيب کردند. اين نوع رويکرد جامع، سطوح عملکردي شبيه حيوان را ايجاد مي‌کند که فوق العاده هيجان انگيز است. "

وي افزود: "در آينده‌اي نه چندان دور، همه ربات‌ها را در بسياري از نقاط زندگي روزمره خود مي‌بينند و با آن‌ها ارتباط برقرار مي‌کنند، ربات‌هايي که در کنار ما کار مي‌کنند و کيفيت زندگي ما را بهبود مي‌بخشند. "

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم