ديجياتو/ ادامه محدوديت‌هاي مربوط به همه‌گيري کرونا و شرايط قرنطينه روزهاي خوبي را براي سوني رقم زده و سود عملياتي حاصل از فروش پلي استيشن ۵، تلويزيون‌هاي هوشمند و محتواي صوتي و تصويري سوني رشدي فراتر از انتظار در فصل دوم ۲۰۲۱ داشته است.

سود عملياتي سه ماهه منتهي به ۳۰ ژوئن (۹ تيرماه) از ۲.۰۴ ميليارد دلار در سال گذشته به ۲.۵۷ ميليارد دلار افزايش يافته است که رقمي بالاتر از پيش بيني سود عملياتي ۱.۹۱ ميليارد دلاري ۱۰ تحليلگر مطرح efinitiv Eikon است

انتظار مي‌رود سود عملياتي سوني در ادامه براي يک سال از ۸.۵۴ ميليارد دلار تا ماه مارس ۲۰۲۲ به ۹ ميليارد دلار برسد که به پيش بيني ۹.۱ ميليون دلاري ۲۵ تحليلگر بازار نزديک است.

سوني انتظار داشت ميزان تقاضاي دستگاه‌ها و محصولاتش با کاهش محدوديت‌هاي کرونايي از رونق بيفتد و کمتر شود. اما با موج جديد همه‌گيري کرونا و شيوع گونه‌هاي جديد، به نظر مي‌رسد محدوديت‌ها هنوز ادامه دارند.

با اين وجود، کمبود جهاني تراشه بر توليد سوني نيز تاثير گذاشته و اين شرکت نيز نتوانست کنسول بازي پلي استيشن کافي براي پاسخگويي به تقاضاي کاربران توليد کند.

«هيروکي توتوکي»، مدير ارشد مالي سوني در نشست خبري گفت:

«اين محدوديت‌ها در زنجيره تامين مي‌تواند بر توليد ساير تجهيزات الکترونيکي مصرفي نيز تأثير بگذارد. کمبود جهاني تراشه ما را نيز نگران مي‌کند و از اين وضعيت رضايت خاطر نداريم.»
سوني ماه مي (اواخر فروردين و اوايل ارديبهشت‌ماه) اعلام کرد که انتظار دارد ۱۴.۸ ميليون دستگاه PS5 در سال مالي جاري به فروش برساند. اکنون توتوکي مي‌گويد اين شرکت تراشه کافي را براي دستيابي به اين هدف را در اختيار دارد.

سوني عرضه کنسول بازي را راهي براي ارتباط تجهيزات الکترونيکي مصرفي سنتي با کسب و کار توليد محتواي در حال رشد خود مي‌داند که کاربران را تشويق مي‌کند بازي‌هاي آنلاين و سرويس‌هاي اشتراکي اين شرکت را خريداري کنند.

اين شرکت به فکر تقويت کسب و کار سرگرمي و بخش توزيع و فروش است. با اين وجود، هزينه‌هاي بالاي توليد، سودآوري شرکت را تحت تأثير قرار مي‌دهند.

اوايل سال جاري سوني اعلام کرد کسب و کار توليد محتواي خود را توسعه مي‌دهد و مي‌گويد طي سه سال آينده، رقمي بالغ بر ۱۸.۲ ميليون دلار در سرمايه گذاري‌هاي استراتژيک هزينه خواهد کرد تا بتواند مشترکين بازي و سرگرمي را افزايش دهد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم