گيم فا/ با توجه به گزارش جديد منتشر شده از سوي يک منبع داخلي معتبر، بازي مورد انتظار Dead Space Remake در پاييز سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.

شرکت الکترونيک آرتس (Electronic Arts) مدتي پيش اعلام کرد که يکي از فرنچايزهاي مشهور خود را بازيابي خواهد کرد. بازي جديد در دست ساخت توسط آن‌ها تنها با نام Dead Space شناخته مي‌شود و يک بازسازي تمام عيار خواهد بود.

بر اساس صحبت‌هاي جديد آقاي جف گراب (Jeff Grubb)، منتقد و خبرنگار وبسايت گيمزبيت (Gamesbeat)، بازي Dead Space Remake براي عرضه در پاييز سال ۲۰۲۲ برنامه‌ريزي شده است. گراب اولين نفري بود که خبر از در دست ساخت بودن اين اثر داد.

اين بدان معنا است که بايد بيش از يک سال منتظر اين اثر باشيم. با اين وجود، اين احتمال وجود دارد که پروسه‌ي توسعه مطابق انتظارها پيش نرود و شاهد تاخير بازي به سال ۲۰۲۳ نيز باشيم. شرکت الکترونيک آرتس به طور رسمي جزئياتي پيرامون تاريخ انتشار اين بازسازي به اشتراک نگذاشته است.

Dead Space Remake توسط استوديوي مُتيو (Motive) مراحل توسعه را طي مي‌کند. آن‌ها از رويکرد کپ‌کام (Capcom) در قبال ريميک‌هاي سري Resident Evil الهام گرفته‌اند، البته با اين تفاوت که بازي اول سري Dead Space پايه‌اي قدرتمند براي اين ريبوت خواهد بود.

بازي جديد از اين سري کيفيت بصري‌اي در سطح بازي‌هاي امروزي خواهد داشت و به احتمال زياد شامل مکانيک‌هاي جديد گيم‌پلي خواهد شد که بر اساس نسخه‌هاي دوم و سوم طراحي شده‌اند. با توجه به گزارشات منتشر شده، شرکت کپ‌کام دليل اصلي رخ دادن بازي جديد از سري Dead Space به حساب مي‌آيد.

در حالي که کپ‌کام در طول اين سال‌ها سري ترسناک خود يعني Resident Evil را در سطح کيفي بالايي حفظ کرده است، الکترونيک آرتس فرصتي به بازي ترسناک خود نداد، اما حالا آن‌ها به لطف کپ‌کام الگويي مناسب براي بازي جديد از اين سري پيدا کرده‌اند.

بر اساس اعلام رسمي، اين بازسازي از آخرين نسخه‌ي موتور گرافيکي فراست‌بايت (Frostbite) بهره خواهد برد و هدف اصلي آن به وجود آوردن کيفيت گرافيکي شگفت‌انگيز و همچنين بهبودهاي متعدد در گيم‌پلي است.

Dead Space Remake براي پلي‌استيشن ۵، ايکس‌باکس سري ايکس/اس و رايانه‌هاي شخصي در دست ساخت قرار دارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم