زوميت/ طرفداران زيادي در انتظار گلکسي S21 FE هستند؛ اما با تأخير طولاني‌مدت عرضه‌ي اين گوشي آيا خريد آن منطقي خواهد بود يا خير و سامسونگ در چه‌صورت مي‌تواند فروش خوبي را تجربه کند.
   
رويداد گلکسي آنپکد سامسونگ در تاريخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد و غول کره‌اي از گوشي‌هاي جديد تاشو، دو ساعت هوشمند  با نسخه‌ي ارتقا يافته‌ي Wear OS و ايرباد بي‌سيم رونمايي کرد؛ اما در اين رويداد خبري از گلکسي S21 FE‌ نبود. اکنون سوالي که به وجود مي‌آيد اين است که آيا ديگر عرضه‌ي گلکسي S21 FE براي سامسونگ منطقي است؟ آيا ديگر طرفداران علاقه‌مند به خريد گلکسي S21 FE خواهند بود يا خير؟

به نقل از Sammobile، سال گذشته طرفداران زيادي در انتظار رونمايي گلکسي S20 FE بودند و هر اطلاعاتي که قبل از معرفي فاش مي‌شد، افراد بيشتري را هيجان‌زده مي‌کرد؛ اما اکنون در اين بازه‌ي زماني و با تأخير به‌وجودآمده، حتي اگر تصور کنيم که سامسونگ فردا گلکسي S21 FE‌ را عرضه مي‌کند، ممکن است خيلي دير باشد. پرچم‌داران جديد سامسونگ، يعني سري گلکسي S22 احتمالا در ماه ژانويه (حدود چهار الي پنج ماه ديگر) معرفي خواهند شد و از طرفي ديگر، گلکسي S21 5G درحال‌حاضر با قيمت نسخه‌ي فن اديشن فعلي در دسترس است.

زماني که گلکسي S20 FE در ماه اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹) با قيمت ۶۹۹ دلار عرضه شد، خريد آن بسيار منطقي‌تر بود؛ زيرا در همان بازه‌ي زماني گلکسي S20 5G با قيمت ۹۹۹ دلار فروخته مي‌شد. در لحظه‌ي نگارش اين مقاله، گلکسي S20 FE قيمت ۶۹۹ دلار را حفظ کرده و قيمت گلکسي S21 5G به ۷۹۹ دلار رسيده که با تخفيف ۱۰۰ دلاري به قيمت ۶۹۹ دلار قابل خريداري است. در بازار ايران نيز اکنون گلکسي S20 FE و گلکسي S21 5G با ۱۲۸ گيگابايت حافظه ذحيره‌سازي و ۸ گيگابايت رم به ترتيب با قيمت حدود ۱۴ ميليون تومان و ۲۱ ميليون تومان به‌فروش مي‌رسند.

همه‌ي اتفاقات درحالي رخ داده است که پيش‌‌فروش گلکسي زد فولد ۳ و گلکسي زد فليپ ۳ به بالاترين حد خود رسيده تا رکورد فروش را بشکند. در اين شرايط احتمال دارد سامسونگ حتي براي مدتي تمايل به معرفي گوشي هوشمند ديگري نداشته باشد؛ زيرا گوشي‌هاي جديد تاشو با استقبال فراواني رو‌به‌رو شدند و ممکن است که شرکت بخواهد تا پايان سال روي آن تمرکز داشته باشد.

درصورتي که سامسونگ بخواهد طرفداران گلکسي S21 FE را از دست ندهد، بايد با قيمت کم‌تر از ۶۹۹ دلار آن را عرضه کند. در غير اين افراد زيادي گلکسي S21 را به‌جاي گلکسي S21 FE انتخاب مي‌کنند؛ اما اگر اين شرکت گلکسي S21 FE را با قيمتي پايين‌تر و منطقي ارائه کند؛ مي‌تواند فروش خوبي را تجربه کند.

در همين رابطه شايعه شده بود که ظاهراً سامسونگ مي‌خواهد گلکسي S21 FE را با قيمتي کم‌تر از گلکسي S20 FE عرضه کند؛ اما تنها گذشت زمان به ما نشان خواهد داد که غول کره‌اي چه تصميمي خواهد گرفت.

نظر شما چيست؟ آيا با تأخير به‌وجودآمده، زماني که گلکسي S21 FE وارد بازار ايران شد، آن را خريداري خواهيد کرد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم