آي تي رسان/ بر اساس اعلام منابع خبري مختلف، اسمارت‌فون‌هاي سري نوا 9 شرکت هواوي در ماه آينده معرفي خواهند شد. اين هندست‌هاي جديد اخيرا تائيديه آژانس رگولاتوري 3C چين را دريافت کردند. در اين گواهي‌نامه به برخي جزئيات کليدي پيرامون گجت‌هاي مذکور اشاره شده است.

توليدکننده چيني در وهله نخست 2 عضو خانواده نوا 9 را به بازار عرضه خواهد کرد؛ اما در ادامه احتمالا از مدل‌هاي ديگري نيز رونمايي خواهد شد؛ چرا که سري نوا 8 شامل بيش از 4 مدل مختلف است. اسمارت‌فون‌هاي نوا 9 و نوا 9 پرو نخستين مدل‌هاي معرفي شده در سري جديد به‌شمار رفته و گواهينامه 3C نشان مي‌دهد که اين گجت‌ها به‌ترتيب داراي شماره مدل‌هاي NAM-AL00 و RTE-AL00 هستند.

همچنين سند تائيديه نشان مي‌دهد که هواوي نوا 9 پرو از فناوري شارژ با چندين سرعت مختلف پشتيباني خواهد کرد. اين هندست از قابليت شارژ با سرعت‌هاي 10، 66 و 100 وات برخوردار خواهد بود. از سوي ديگر اسمارت‌فون نوا 9 نيز از فناوري شارژ سريع با سرعت‌هاي 10، 40 و 66 وات پشتيباني خواهد کرد.

يکي ديگر از جزئيات مهمي که در تائيديه 3C به آن اشاره شده اين است که هر 2 هندست از قابليت اتصال LTE و نه 5G برخوردار هستند. اين موضوع تائيدکننده گزارشات پيشين بوده و نشان مي‌دهد که هواوي مدل‌هاي 4G سري نوا 9 را پيش از نسخه‌هاي 5G به بازار عرضه خواهد کرد.پيش‌تر يک خبرچين چيني با نام Bald Panda با انتشار پستي در شبکه اجتماعي Weibo ادعا کرد که هواوي نوا 9 مجهز به يک باتري 4500 ميلي‌آمپرساعتي خواهد بود؛ در حالي‌که نوا 9 پرو از يک باتري کوچکتر با ظرفيت 4000 ميلي‌آمپرساعت استفاده خواهد کرد. بعلاوه پست مذکور خاطرنشان مي‌کند که نوا 9 از شارژ سريع 66 واتي پشتيباني خواهد کرد؛ در حالي‌که مدل پرو از قابليت شارژ با حداکثر توان 100 وات برخوردار است.سري نوا 9 از الگوي طراحي مشابه با سري نوا 8 بهره خواهد برد. بنابراين اين‌بار نيز شاهد به‌کارگيري ماژول دوربين دايروي‌شکل غول‌پيکر خواهيم بود. ساير مشخصات اين هندست‌ها کماکان در هاله‌اي از ابهام قرار دارند؛ اما طي هفته‌هاي منتهي به موعد رونمايي از اين هندست‌ها احتمالا جزئيات بيش‌تري در رابطه با آن‌ها منتشر خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم