زوميت/ پس از عرضه به بازار چين، حال نوبت به مناطق ديگر دنيا رسيده است تا شاهد عرضه دستبند سلامت مي اسمارت بند 6 شيائومي باشند.
   
چندي پيش، شيائومي جديدترين دستبند سلامت خود را معرفي کرد؛ محصولي به نام مي بند اسمارت ۶ که پيشرفت‌هاي درخورتوجهي به‌خصوص در زمينه نرم‌افزاري درمقايسه‌با مدل پيشين داشت. با‌اين‌حال، مي اسمارت بند ۶ در ابتدا براي بازار چين در نظر گرفته شد تا شهروندان چيني امکان استفاده از آخرين امکاناتي را داشته باشند که شيائومي در حوزه سلامت ارائه مي‌دهد.

درحالي‌که مي اسمارت بند ۶ در بازار چين فروخته مي‌شد، حدس‌و‌گمان‌هايي زده مي‌شد که به‌زودي نسخه جهاني آن معرفي و رسما روانه مناطق مختلف دنيا خواهد شد. گويا چنين اتفاقي نيز رخ داده است و GizmoChina گزارش مي‌دهد که علاقه‌مندان در سراسر دنيا مي‌توانند تازه‌ترين پوشيدني هوشمند شيائومي را بخرند.

شيائومي مي اسمارت بند ۶ را در کنفرانس خبري براي عرضه به بازار هند معرفي کرد که البته شامل عرضه به مناطق ديگر دنيا نيز مي‌شود. از نظر مشخصات سخت‌افزاري تفاوت چنداني ميان نسخه چين و جهاني وجود ندارد و تفاوت نرم‌افزاري نيز در پشتيباني از زبان‌ها خلاصه مي‌شود. مي اسمارت بند ۶ به صفحه‌نمايشي ۱/۵۶ اينچي AMOLED با رزولوشن ۱۵۲ در ۴۸۶ پيکسل و ميزان روشنايي ۴۵۰ نيت و تراکم پيکسلي‌ ۳۲۶ در هر اينچ مجهز است. 

در دل مي اسمارت بند ۶ باتري ۱۲۵ ميلي‌آمپرساعتي قرار گرفته که طبق گفته سران شيائومي، با هر بار شارژ کامل باتري، عمر مفيدش چهارده روز است. از ديگر ويژگي‌هاي باتري نيز امکان شارژ مغناطيسي آن خواهد بود که ارزش خريد مي اسمارت بند ۶ را افزايش مي‌دهد.

در ادامه گزارش آمده که براي شارژ کامل باتري، تنها دو ساعت زمان نياز است. شايد اين مدت زمان کمي طولاني باشد؛ اما در‌مقايسه‌با عمر مفيد چهارده‌روز‌ه‌اش پذيرفتني است. از نظر نرم‌افزاري، مي اسمارت بند ۶ مي‌تواند ۳۰ مدل ورزشي را ارائه دهد. همچنين، حسگرهاي متعددي دارد؛ ازجمله سنجش ضربان قلب، چرخه خواب در طول روز، ميزان اکسيژن در خون، گام‌شمار و... .

مي اسمارت بند ۶ امکان برنامه‌ريزي نيز دارد که تنظيم هدف براي سوزاندن ميزان خاصي از کالري، تمرينات هوازي و... را شامل مي‌شود. از نظر طراحي رابط کاربري نيز، کاربر مي‌تواند به ۸۰ واچ‌فيس رايگان دسترسي داشته باشد و از ميان آن‌ها، گزينه دلخواهش را براي زيباترکردن محيط رابط کاربري دستبند سلامت شيائومي انتخاب کند. کاربر با اتصال دستبند به گوشي هوشمند به اعلان‌ها مانند پيام‌ها و تماس‌هاي ورودي دسترسي خواهد داشت و مي‌تواند برنامه پخش موسيقي را نيز کنترل کند و ازطريق دستبند سلامت، آهنگ در حال پخش در گوشي هوشمند را تغيير دهد.

گجت جديد شيائومي قابليت يافتن گوشي هوشمند را نيز دارد و با استفاده از بلوتوث، موقعيت تلفن هوشمند کاربر را به وي نشان مي‌دهد. همچنين، از مي اسمارت بند ۶ به‌جاي شاتر نيز مي‌توان استفاده کرد؛ بدين‌صورت که کاربر از دستبند سلامتش براي صدور فرمان ثبت تصوير در هنگام عکاسي با گوشي هوشمند استفاده کند.

از نظر ارتباطات، مي اسمارت بند ۶ از بلوتوث ۵ برخوردار است و از تمامي دستگاه‌هايي پشتيباني خواهد بود که به سيستم‌عامل اندرويد ۵ يا جديدتر يا iOS 10 يا جديدتر مجهز باشند. مي اسمارت بند ۶ قاب پلاستيکي دارد که روي آن شيشه‌اي با ويژگي جذب‌نشدن اثر‌انگشت قرار گرفته و در‌برابر نفوذ قطرات آب نيز مقاوم است.

گفته شده است دستبند جديد شيائومي ۳۰ آگوست (۸ شهريور) در پنج رنگ جذاب و با قيمت ۴۷ دلار روانه بازار هند خواهد شد. انتظار مي‌رود گجت هوشمند جديد شيائومي قيمتي مشابه در بازارهاي مختلف دنيا داشته باشد. قيمت مناسب و ويژگي‌هاي متعدد و طراحي ظاهري زيبا از ويژگي‌هايي خواهد بود که به فروش هرچه بيشتر مي اسمارت بند ۶ شيائومي کمک خواهد کرد.

ديدگاه شما درباره دستبند سلامت جديد شيائومي چيست؟ دلايل خود براي خريدن يا نخريدن مي اسمارت بند ۶ را با اعضاي ديگر زوميت به‌اشتراک بگذاريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم