ترنجي/ مايکروسافت Surface Duo، گوشي تاشويي بود که خيلي شناخته نشد. همچنين کاربران کمي از آن استقبال کردند. با اين حال، نسل جديد گوشي Microsoft Surface Duo در راه است. به همين ترتيب، مايکروسافت Surface Duo 2 در گيک بنچ ديده شده است.

چندي پيش، Surface Duo 2 مايکروسافت را در رندرهاي نهايي آن تماشا کرديم. اين رندرها، به ما نشان دادند که گوشي منعطف جديد مايکروسافت، از چه طراحي بهره مند خواهد بود.

به گزارش GizChina، گوشي Microsoft Surface Duo 2 به تازگي در گيک بنچ ظاهر شده است. اين موضوع نشان مي‌دهد که ما خيلي با تاريخ رونمايي از اين گوشي، فاصله‌اي نداريم. با وجود زمان طولاني که مايکروسافت داشت، اين کمپاني توانست اولين گوشي اندرويدي خود را رونمايي کند. اين گوشي، داراي فرم فکتوري متفاوت نيز بود. نام اين گوشي، Microsoft Surface Duo مي‌باشد. بنابراين، هياهوي قابل توجه و زيادي در ميان اين کمپاني براي رونمايي از نسل جديد Surface Duo وجود دارد.

همان طور که انتظار مي‌رفت، اين هياهو سبب شده است تا Microsoft Surface Duo 2 در شايعات بيشتري لو برود. جانشين آينده Surface Duo، تاکنون در شايعات و اطلاعات لو رفته زيادي حضور پيدا کرده است. چندي پيش، نمونه اوليه Surfac Duo 2 در اينترنت ظاهر شد. با نگاهي به اين نمونه، مي‌توان فهميد که چه تغييراتي رخ داده است. از سوي ديگر، اين گوشي داراي سيستم دوربين ارتقا يافته و بدنه شيشه‌اي است. همچنين گوشي منعطف جديد مايکروسافت، در دو رنگ و با سخت افزاري ارتقاء يافته رونمايي مي‌شود. متأسفانه بايد بگوييم که جزئياتي در مورد تاريخ رونمايي اين گوشي، در دسترس نيست.

اما اجازه بدهيد تا در نهايت به سراغ نتيجه مايکروسافت Surface Duo 2 در گيک بنچ برويم. اين گوشي رونمايي نشده، به تازگي در پلتفرم گيک بنچ قرار گرفته است. اين دستگاه، ديروز وارد پلتفرم گيک بنچ شده و در آن تست شده است. نسخه مورد اشاره از گيک بنچ، ۵.۴.١ بوده است. حال، جزئيات جذابي در اين نتيجه از Microsoft Surface Duo 2 به چشم مي‌خورند.

در ابتدا، امتياز اين گوشي در بخش تک هسته‌اي و چند هسته‌اي، به ترتيب برابر با ١,٠٧١ و ٣,١۶۶ مي‌باشد. اين که چرا امتياز چند هسته‌اي اين گوشي کم‌تر از حالت عادي است، جاي سؤال دارد. اما به اين دليل که گوشي جديد مايکروسافت نسخه نهايي آن نيست، مي‌توان از اين مورد چشم پوشي کرد. تراشه موجود در اين گوشي، همان Snapdragon 888 با ليتوگرافي ۵ نانومتري سامسونگ است. از سوي ديگر، سيستم عامل اندرويد ١١ و ٨ گيگابايت حافظه رم در اين گوشي تازه وارد موجود است.

جزئيات لو رفته از سرفيس Duo 2
همان طور که گفتيم، اين گوشي از تراشه Snapdragon 888 استفاده مي‌کند. در کنار اين تراشه، پردازنده گرافيکي Adreno 660 نيز به کار گرفته شده است. متأسفانه مشخصات زيادي از اين گوشي، مانند مشخصات نمايشگر، دوربين و يا باتري در دسترس نيست. اما گمانه زني‌هايي نيز در اين بين وجود دارند که به آن‌ها مي‌پردازيم. گوشي جديد مايکروسافت، داراي دوربين اصلي سه گانه است. اين سيستم دوربين، داراي لنزهاي اصلي، فوق عريض و تله فوتو است. بنابراين، مايکروسافت بيش از پيش در بخش دوربين تمرکز کرده است.

از سوي ديگر، مايکروسافت Surface Duo 2 از اينترنت 5G و تراشه NFC نيز برخوردار شده است. رابط کاربري اين گوشي بهينه‌تر از قبل خواهد بود و مانند قبل، باگ‌هاي غير منتظره ندارد. در حال حاضر، جزئياتي از تاريخ رونمايي Microsoft Surface Duo 2 در دسترس نيست. اما مي‌توان گفت که اين گوشي، تا يک يا دو ماه آينده رسماً معرفي مي‌شود.

نظر شما در مورد اين گوشي چيست؟ آيا مشخصات آن را مي‌پسنديد؟ چه انتظاري از Surface Duo 2 داريد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم