ترنجي/ مي ١١ اولترا همچنان يک پرچمدار جذاب و قدرتمند محسوب مي‌شود. اين دستگاه، داراي مشخصاتي خيره کننده است. حال، سيستم صوتي پرچمدار نيمه اول شيائومي توسط DxOMARK بررسي شده است. بنابراين، در ادامه به امتياز DxO عملکرد صوتي شيائومي Mi 11 Ultra مي‌پردازيم.

شيائومي مي اولترا، پيش از اين در بخش‌هاي مختلفي از DxOMARK تست شده است. آخرين بار، اين گوشي در بخش نمايشگر دگزومارک تست شد. بر اساس ادعاي اين منبع، نمايشگر مي ١١ اولترا در حد آيفون ١٢ پرو مي‌باشد.

در ادامه بررسي‌هاي DxOMARK از شيائومي مي ١١ اولترا، امروز نوبت به بخش جديدي از اين گوشي رسيده است. بخش سيستم صوتي، يکي از قسمت‌هايي است که شيائومي به شدت در آن مانور داده است. در ادامه، نگاهي به امتياز DxO عملکرد صوتي شيائومي Mi 11 Ultra داريم تا ببينيم ادعاهاي شيائومي صحت دارند يا خير. اما قبل از آن، نگاهي به مشخصات مرتبط اين پرچمدار داريم:

اسپيکر استريو دوگانه

توسعه سيستم صوتي و کاليبره با همکاري تيم Harman Kardon

بدون جک ٣.۵ ميلي متري هدفون / استفاده از درگاه Type-C براي اتصال هندزفري

امتياز DxO عملکرد صوتي شيائومي Mi 11 Ultra

همان طور که ما از يک پرچمدار گران قيمت انتظار داريم، بايد عملکرد صوتي آن در حدي باشد که کاربر کاملاً از آن راضي باشد. شيائومي مي ١١ اولترا نيز تا حدودي اين شرايط را دارد. اما انتظار داشتيم تا اين گوشي امتياز بيشتري را کسب کند. در نهايت، امتياز DxO عملکرد صوتي شيائومي Mi 11 Ultra برابر با ٧١ است. اين امتياز، پرچمدار شيائومي را در رتبه ١٣ جدول قرار مي‌دهد. همچنين در بين گوشي‌هاي پرميوم، اين گوشي رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. امتياز بخش پخش صدا و ضبط صداي اين گوشي، به ترتيب برابر با ۶٩ و ٧٧ مي‌باشد. اين گوشي، عملکردي بهتر از Galaxy S21 Ultra دارد. اما در مقابل، ضعيف‌تر از آيفون ١٢ و در حد آيفون ١١ مي‌باشد.

نقاط ضعف و نقاط قوت سيستم صوتي پرچمدار Xiaomi

اين گوشي، امتياز خوبي را کسب کرده است. اما ما انتظارات بيشتري از پرچمدار جذاب شيائومي داشتيم. بر اساس اظهارات DxOMARK، در بخش نقاط قوت بخش پخص صدا، مواردي مانند تجربه کاربري کلي مناسب، تعادل صداي خوب، صداي فراگير در کنار وضوح بالاي صدا و دقت بالا است. در مقابل، اين گوشي در پخش صدا با مشکلاتي مانند صداي نامناسب در ميزان کم، مشکلات Bass در حداکثر صدا و ميانگين صداي نامتعادل مواجه است. در بخش ضبط صدا نيز تن صدا به خوبي ضبط مي‌گردد، اعوجاج کم و مديريت مناسب ميزان صدا است. اما مشکلاتي مانند گستردگي کم صدا در حالت ضبط شخصي در اين بخش وجود دارد. همچنين ميزان حداکثر بلندي صدا، مي‌توانست بيشتر باشد.

نظر شما در مورد امتياز DxO سيستم صوتي شيائومي Mi 11 Ultra چيست؟ آيا اين گوشي مي‌توانست عملکرد بهتري داشته باشد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم