ترنجي/ بازار موبايل چين، بزرگ‌ترين بازار موبايل جهان محسوب مي‌شود. از سوي ديگر، بسياري از برندهاي فعال در اين حوزه ساکن چين هستند. به تازگي آمار محبوب‌ترين گوشي‌هاي فروخته شده در چين منتشر شده است.

در رتبه اول، گوشي OPPO A53 5G قرار دارد. اين گوشي، در ابتدا محبوبيت زيادي نداشت اما در نهايت توانست در فصل دوم سال جاري ميلادي، تبديل به پرفروش‌ترين گوشي بازار موبايل چين شود. اين دستگاه، اواخر سال ٢٠٢٠ رونمايي شده بود.

اوپو A53 5G، دستگاهي است که از تراشه Dimensity 720 با ليتوگرافي ٧ نانومتري استفاده مي‌کند. در کنار آن، اين دستگاه از نمايشگري با پنل IPS LCD و رفرش ريت ٩٠ هرتزي، باتري ۴,٠۴٠ ميلي آمپر ساعتي و شارژر ١٠ واتي برخوردار است.

پس از آن، گوشي‌هاي ردمي K40 و iQOO 7 قرار گرفته‌اند. اين دو گوشي، در واقع به عنوان قاتلان پرچمداران جذاب شناخته مي‌شوند. در مورد عرضه جهاني اين گوشي‌ها و وضعيت آن‌ها، بايد بگوييم که ردمي K40 در خارج از چين با اين نام به فروش نمي‌رسد. بلکه با نام‌هاي Poco F3 و Mi 11X به فروش مي‌رسد. از سوي ديگر، Oppo A53 5G منحصر به چين است.

آيکو ۷ نيز در خارج از چين، iQOO 7 Legend نام دارد. در واقع آيکو ٧ نسخه جهاني، همان iQOO Neo 5 است.

نظر شما در مورد اين آمار فروش چيست؟ آيا اين دستگاه‌ها واقعاً شايسته محبوبيت اين چنيني هستند؟ چه ويژگي خاصي در آن‌ها وجود دارد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم