زوميت/ با‌‌توجه‌‌به اطلاعات فهرست‌شده در گيک‌بنچ، گلکسي S21 FE سامسونگ با تراشه اگزينوس ۲۱۰۰ توانسته است در آزمون تک‌هسته‌اي امتياز ۱۰۸۴ و در آزمون چندهسته امتياز ۳۳۱۶ را کسب کند.
   
همان‌طورکه در گزارش‌هاي قبلي گفتيم، گلکسي S21 FE احتمالا هفته آينده رونمايي خواهد شد. پس از عرضه موفقيت‌آميز گلکسي S20 FE در سال گذشته، بسياري از طرفداران در انتظار گلکسي S21 FE هستند. چندي پيش، مشخص شد که اين گوشي فقط در يک نسخه با تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ عرضه مي‌شود؛ اما در گزارشي ديگر ادعا شد که احتمال دارد نسخه‌‌اي ديگر با بهره‌مندي از تراشه اگزينوس وجود داشته باشد و اکنون به‌نظر مي‌رسد اين ادعا درست بوده است.

به‌گزارش Sammobile، نسخه‌‌اي از گلکسي S21 FE در پايگاه داده گيک‌بنچ با شماره‌مدل SM-G990E مشاهده شده است که به‌نظر مي‌رسد از تراشه اگزينوس ۲۱۰۰ و هشت گيگابايت حافظه رم بهره مي‌برد. گوشي مذکور توانسته است در آزمون تک‌هسته‌اي امتياز ۱،۰۸۴ و در آزمون چندهسته امتياز ۳،۳۱۶ را کسب کند. درحالي‌که آزمايش‌ها نشان داده‌اند که هنوز عملکرد تراشه اگزينوس ۲۱۰۰ به‌خوبيِ تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ نيست، به‌نظر مي‌رسد که حداقل در اين آزمون، نسخه گلکسي S21 FE با تراشه اگزينوس مشابه تراشه اسنپدراگون عمل مي‌کند.

گلکسي S20 FE با تراشه اگزينوس ۹۹۰ در‌مقايسه‌با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ عملکرد ضعيفي داشت؛ بنابراين، وجود تراشه اگزينوس در گلکسي S21 FE احتمال دارد طرفداران را ناراضي و ناراحت کند. طبق گزارش منتشرشده، گلکسي S21 FE در برخي از بازارهاي آسيايي و اروپايي احتمالا با تراشه اگزينوس و در بازار‌هاي ديگر با تراشه اسنپدراگون عرضه خواهد شد.


براساس گزارش‌ها، گلکسي S21 FE‌ به صفحه‌نمايش ۶٫۵ اينچي Super AMOLED اينفينيتي-او (بريدگي به‌صورت حفره) با نرخ نوسازي ۱۲۰ هرتز و حسگر اثرانگشت زير صفحه‌نمايش مجهز خواهد بود. گوشي مذکور در پنل جلو دوربين سلفي ۳۲ مگاپيکسل خواهد داشت و در پنل پشت از دوربين سه‌گانه شامل دوربين اصلي ۱۲ مگاپيکسل، دوربين اولتراوايد ۱۲ مگاپيکسل و دوربين ۸ مگاپيکسل تله‌فو‌تو ميزباني خواهد کرد.

ساير مشخصات گلکسي S21 FE عبارت‌اند از: سيستم‌عامل اندرويد ۱۱ و بلندگو‌هاي استريو و باتري ۴۵۰۰ ميلي‌آمپرساعتي با قابليت پشتيباني از فناوري شارژ سريع ۲۵ وات و شارژ بي‌سيم.

ديدگاه شما درباره عملکرد تراشه اگزينوس ۲۱۰۰ و تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم