زوميت/ گفته مي‌شود که سامسونگ به‌دليل نزديک‌شدن به رونمايي از سري گلکسي S22، انتظارات فروش خود را براي گلکسي S21 FE حدود ۳ ميليون دستگاه کاهش داده است.
   
اگر اخبار فناوري را دنبال کرده باشيد، تاکنون شايعات مختلفي درباره‌ي گلکسي S21 FE مطرح شده است. در گزارش‌هاي قبلي اعلام شده بود که اين گوشي عرضه نخواهد شد؛ اما در جديد‌ترين گزارش،‌ همه‌ي اين شايعات رد شده و سامسونگ تأييد کرده است که گلکسي S21 FE‌ به‌زودي وارد بازار خواهد شد؛ هرچند غول کره‌اي گوشي مذکور را کمي‌ ديرتر از زمان مورد انتظار رونمايي خواهد کرد.

چند عامل احتمالي باعث تأخير رونمايي گلکسي S21 FE شده است که در نهايت اين عوامل در آينده بر فروش تعداد دستگاه‌ها تأثير خواهد گذاشت. به‌نظر مي‌رسد که سامسونگ نيز انتظار فروش بالايي از اين گوشي ندارد.

براساس گزارش رسانه‌هاي کره‌اي و به نقل از Sammobile، سامسونگ در ابتدا قصد داشت که توليد انبوه گلکسي S21 FE را در نيمه‌ي اول سال ۲۰۲۱ آغاز کند که در نهايت طبق انتظارات، پيش‌بيني مي‌شد که اين گوشي تا ماه آگوست (مرداد ۱۴۰۰) به بازار عرضه شود.

طبق گزارش‌ها، هدف اوليه‌ي فروش گلکسي S21 FE در محدوده‌ي متوسط ۱۰ ميليون دستگاه تعيين شده است. گفته مي‌شود که کمبود جهاني قطعات نيمه‌هادي، دليل اصلي اصلي بر تأخير طولاني‌مدت اين گوشي بوده و از طرفي ديگر به‌همين دليل سامسونگ پرچم‌دار جديد گلکسي نوت را در سال ۲۰۲۱ عرضه نکرده است.

بااين‌تفاسير، انتظار مي‌رود که غول کره‌اي توليد انبوه گلکسي S21 FE را در ماه سپتامبر (شهريور و مهر ۱۴۰۰) آغاز کند. افزون‌براين، هدف فروش گوشي حدود ۳ ميليون واحد کاهش پيدا کرده است. سامسونگ احتمالا اين موضوع را درنظر گرفته است که برخي از مشتريان ترجيح نخواهند داد که گلکسي S21 FE را خريداري کنند؛ زيرا اين گوشي درست سه ماه قبل از عرضه‌ي سري گلکسي S22 وارد بازار خواهد شد.

از طرفي ديگر تا پايان سال ۲۰۲۱، گلکسي S21 FE‌ نقش مهمي براي سامسونگ خواهد داشت؛ زيرا به‌جز گوشي‌هاي جديد تاشو که در نيمه‌ي دوم سال ۲۰۲۱ عرضه شدند، هيچ دستگاه پرچم‌دار جديدي در محصولات سامسونگ وجود ندارد و گلکسي S21 FE تا زمان رونمايي از سري گلکسي S22 بايد سطح معيني از فروش را حفظ کنند.

در گزارش مذکور گفته شده که سامسونگ گلکسي S21 FE را در اواخر اکتبر (آبان ۱۴۰۰) عرضه خواهد کرد و همچنين به آغاز توليد انبوه سري گلکسي S22 در ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۰) اشاره شده است که نشان مي‌دهد تا ژانويه ۲۰۲۲ (دي و بهمن ۱۴۰۰) پرچم‌داري بعدي سامسونگ معرفي خواهد شد.

ديدگاه شما درباره‌ي اين گزارش چيست؟ آيا با نزديک‌شدن به رونمايي سري گلکسي S22، فروش گلکسي S21 FE کاهش پيدا خواهد کرد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم