ديجياتو/ اپل ظاهرا قصد دارد آيفون ۱۳ پرو را با ظرفيت حافظه داخلي ۱۲۸ و ۵۱۲ گيگابايتي در دسترس کاربران قرار دهد و خبري از نسخه‌اي با حافظه ۲۵۶ گيگابايتي نخواهد بود.

البته برخي منابع نيز مي‌گويند اين احتمال وجود دارد نسخه‌اي از آيفون ۱۳ پرو با حافظه يک ترابايتي نيز عرضه خواهد شد.

اپل پيش از اين نيز چنين رويکردي را در پيش گرفته است. براي مثال اپل آيفون ۷ خود را با حافظه داخلي ۳۲ و ۱۲۸ گيگابايتي روانه بازار کرده بود و نسخه ۶۴ گيگابايتي که در آن زمان مناسب‌ترين فضاي ذخيره‌سازي اطلاعات بود را ناديده گرفت.

انتظار مي‌رود که اپل سري آيفون ۱۳ را به زودي معرفي کند و با نزديک شدن به رويداد رونمايي، جزئيات بيشتري از مشخصات اين سري منتشر مي‌شود. به گزارش منابع آگاه، ظاهرا اپل نسخه‌اي از اين موبايل با حافظه ۲۵۶ گيگابايتي در مدل‌ پرو آيفون ۱۳ عرضه نخواهد کرد.

با توجه به اينکه گوشي‌هاي آيفون قابليت ارتقا حافظه را ندارند، احتمالا کاربران مجبور به خريد گزينه ۵۱۲ گيگابايتي خواهند شد که طبيعتا نسبت به ساير گزينه‌ها قيمت گران‌تري هم خواهد داشت.

با اين وجود، اپل همچنين ممکن است گزينه‌هايي از آيفون ۱۳ پرو با حافظه داخلي ۱ ترابايتي را نيز ارائه کند. با اين وجود، آيفون ۱۳ ميني و نسخه استاندارد اين سري از گزينه‌هايي با حافظه داخلي ۶۴ گيگابايتي، ۱۲۸ گيگابايتي و ۲۵۶ گيگابايتي بهره خواهند برد.

همچنين نسخه‌هاي اصلي داراي ۴ گيگابايت حافظه رم خواهند بود، در حالي که آيفون ۱۳ پرو ۶ گيگابايت حافظه رم خواهد داشت.

اپل در نظر دارد تا در يک رويداد تمام ديجيتالي که احتمالا هفته‌هاي آينده برگزار مي‌شود از سري «آيفون ۱۳» و «اپل واچ سري ۷» رونمايي کند. همچنين در اخبار گذشته اين گوشي عنوان شده بود که اپل احتمالا فروش گوشي‌هاي سري آيفون ۱۳ را در روز جمعه به تاريخ ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهريور) شروع مي‌کند و نسل سوم ايرپاد را هم در روز پنجشنبه به تاريخ ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) روانه بازار مي‌کند

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم