ترنجي/ وقتي يک لايک ساده کافي نيست، شما مي خواهيد احساس خود را نيز همراه با بازخوردتان ارايه کنيد. مثلا لايک کردن هميشه به معني خوشحال بودن نيست، شايد هميشه به معني حتي موافق بودن نيست. در قابليت واکنش با اموجي در توييتر، به لطف اموجي هاي مختلف شما مي توانيد ترديد، غم، خنده، عشق، تشويق و غيره را ابراز کنيد.

 واکنش با اموجي در توييتر
توييتر در حال آزمايش بازخودر با اموجي براي توييت هايي است که فراتر از يک “لايک” ساده نياز دارند. در روزهاي آينده کاربران در ترکيه قادر خواهند بود به توييت هايي با ايموجي “صورت با اشک شادي”، “صورت متفکر”، “دست زدن”، “صورت گريان” يا “قلب” ساده پاسخ دهند. اين آزمايش فقط براي مدت محدودي اجرا مي شود، اما توييتر مي گويد بسته به بازخورد ممکن است آن را براي کاربران کشورهاي ديگر گسترش دهد.

به گفته توييتر، ايده اين ويژگي اين است که به مردم راههاي بيشتري براي نشان دادن سريع احساسات خود نسبت به يک توييت ارائه دهيم، در حالي که بازخورد بهتري در مورد نحوه دريافت توييت خود به نويسندگان ارائه مي دهد. اموجي ها با فشردن طولاني دکمه Like قابل دسترسي هستند، در حالي که با يک ضربه کوتاه يک لايک معمولي ارسال مي شود. شايعات اين آزمايش از اوايل سال جاري منتشر شده بود. 

بازخورد با اموجي موضوع جديد نيست و سالها در سرويس هاي ديگر مانند فيس بوک و همچنين در توييتر در دايرکت ها در دسترس بوده است. اما نکته جالب در مورد اموجي هاي توييتر در فاز آزمايشي اين است که هيچ يک از آنها به صورت مشخص، منفي نيستند. هيچ گونه “چهره عصباني” مانند آنچه در فيس بوک پيدا مي کنيد، يا “انگشت شست پايين” مانند واکنشهاي ايموجي پيام مستقيم توييتر وجود ندارد.

توييتر توضيح مي دهد که از انتخاب اين ايموجي هاي منفي خودداري کرده است زيرا افرادي که در آن نظرسنجي کرده اند گفته اند “آنها نگران دريافت واکنش هاي منفي به برخي از افکار خود هستند.” با توجه به اين که بسياري از مکالمات در توييتر چقدر سمي هستند(!)، يک نگراني معتبر است.

در همين حال، ايموجي هايي که در دسترس هستند از رايج ترين احساساتي که افراد هنگام خواندن توييت ها تجربه مي کنند و همچنين “قابل تشخيص بودن براي کاربران جهاني”، جايگاه خود را به دست آوردند. اين احتمالاً توضيح مي دهد که چرا اموجي فوق العاده منفعل تهاجمي “چهره کمي خندان” اينجا نيست.

اگر در ترکيه هستيد و مي خواهيد واکنش هاي جديد را فعال کنيد، توييتر مي گويد اين ويژگي از روزهاي آينده در اين کشور اجرا خواهد شد. اين تست در iOS ، Android و وب در دسترس خواهد بود.

نظر شما درباره ويژگي جديد توييتر چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم