گيم فا/ بسياري از بازي‌بازان عنوان Resident Evil 4 را با اختلاف بهترين اثر اين فرانچايز بقا وحشت مي‌دانند. شايعات مبني بر فعاليت کپکام (Capcom) روي نسخه‌ي ريميک اين بازي، مدت زيادي است که دست به دست مي‌شوند و حالا به نظر مي‌رسد در جريان رويداد PlayStation Showcase 2021 که هفته‌ي گذشته برگزار شد، بار ديگر به اين موضوع اشاره شده است.

پخش زنده‌ي اين رويداد، با يک سکانس لايو اکشن عجيب و غريب آغاز شد که برخي از تماشاگران عقاب‌چشم نمايش، موارد هيجان‌انگيزي متعددي همچون لوگوي اسلاي کوپر (دقيقه‌ي 1:12) را در آن مشاهده کردند. اما موضوع اين مطلب، سمبلي از انگل Las Plagas است که کاربر CoronaBeer51 در شبکه‌ي رديت (Reddit) به آن اشاره کرد. اين سمبل را مي‌توانيد در دقيقه‌ي 1:46 نمايش سوني مشاهده کنيد.

حضور سمبل انگل Las Plagas در اين نمايش لزوما چيزي را ثابت نمي‌کند، اما يک حس کنجکاوي را در بر دارد. ممکن است پلي‌استيشن اين تصوير را نمايش داده باشد تا اعلام کند معرفي بازي Resident Evil 4 Remake به زودي انجام خواهد شد. شايد هم قرار بوده است در جريان رويداد هفته‌ي گذشته، از اين بازي رونمايي شود، اما بنا به دلايلي اين کار به تعويق افتاده است.

علي‌رغم تداوم موفقيت‌هاي اين بازي، شايعات چنين حکايت مي‌کنند که Resident Evil 4، بازي بعدي‌اي خواهد بود که کپکام دست به ريميک آن مي‌زند. نسخه‌ي ريميک بازي‌هاي Resident Evil 2 و Resident Evil 3، سود زيادي را نصيب اين شرکت کرده است و از اين جهت تصور اين که ريميک‌هاي بيشتري در راه هستند، چندان نامعقول جلوه نمي‌کند. به لحاظ رعايت ترتيب انتشار، Resident Evil – Code: Vernica بايد بازي بعدي‌اي باشد که کپکام به سراغ آن مي‌رود، اما ظاهرا اين گونه نخواهد بود.

سال 2021، بيست و پنجمين سالگرد عرضه‌ي اولين بازي فرانچايز Resident Evil به حساب مي‌آيد و شرکت کپکام تا بدين جا اين رخداد را به طرق مختلفي جشن گرفته است. هنوز چند ماهي تا پايان سال جاري ميلادي باقي مانده، در نتيجه ممکن است اين ناشر براي يک رونمايي بزرگ از بازي Resident Evil 4 Remake در ماه‌هاي آتي برنامه‌ريزي کرده باشد. طرفداران بازي فعلا بايد منتظر بمانند، اما اضافه شدن سرنخ‌هاي تازه ادامه خواهد داشت!

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم