ايسنا/ مايکروسافت بزرگترين برنامه بازخريد سهام خود به ميزان حداکثر ۶۰ ميليارد دلار را اعلام کرد.

ارزش سهام مايکروسافت که بزرگترين سازنده نرم افزار جهان است، در سال ۲۰۲۱ به ميزان ۳۵ درصد رشد کرده و ارزش بازارش به ۲.۲ تريليون دلار رسيده و اين شرکت را به دومين شرکت سهامي عام ارزشمند تبديل کرده است. برنامه بازخريد قبلي مايکروسافت که در سپتامبر سال ۲۰۱۹ اعلام شده بود، ۴۰ ميليارد دلار بود.

برنامه بازخريد سهام مايکروسافت با پيشنهاد دو سناتور دموکرات براي دريافت ماليات دو درصدي از بازخريد سهام شرکتها براي کمک به تامين مالي لايحه بودجه ۳.۵ تريليون دلاري آمريکا همزمان شده است.

اگرچه مايکروسافت اعلام نکرد چگونه پول بازخريد سهام را تامين خواهد کرد اما اين شرکت در حال حاضر بيش از ۱۳۰ ميليارد دلار نقدينگي دارد که براي تامين مالي خريد شرکتهاي ديگر و افزايش ميزان سود نقدي پرداختي به سهامداران و بازخريد استفاده شده است.

بازخريد سهام اخير تاريخ پايان ندارد و ممکن است هر زماني خاتمه پيدا کند. مايکروسافت همچنين سود نقدي سه ماهه خود را شش سنت افزايش داد و به ۶۲ سنت در هر سهم رساند. ارزش سهام مايکروسافت پس از اعلام اين خبر در اوايل معاملات روز چهارشنبه يک درصد صعود کرد.

مايکروسافت همچنين برد اسميت، رييس و مدير حقوقي اين شرکت را به عنوان نايب رييس انتخاب کرد. اسميت که در سال ۱۹۹۳ به مايکروسافت پيوست و در سال ۲۰۰۲ مشاور کل اين شرکت داشت، همچنان به ساتيا نادلا، مديرعامل و رييس هيات مديره گزارش خواهد کرد. اسميت که سالها زمان براي حل اختلافات ضد انحصارطلبي مايکروسافت در سراسر جهان صرف کرد، تاکنون کمک کرده است اين شرکت از موج جديد تفحص رگولاتوري که رقبايي نظير آلفابت و آمازون گرفتار آن شده اند، مصون بماند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، از زماني که نادلا در سال ۲۰۱۴ سکان هدايت مايکروسافت را به دست گرفت، با رشد کسب و کارهايي نظير رايانش ابري، اپليکيشنهاي موبايلي و هوش مصنوعي، رهبري اين شرکت در صنعت فناوري را زنده کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم