زوميت/ در اين مطلب نگاهي به فهرستي از محصولات سامسونگ خواهيم داشت که انتظار مي‌رود جديدترين نسخه‌ي سيستم‌عامل اندرويد و One UI را دريافت کنند.
   
سامسونگ آزمايش عمومي نسخه‌ي بتاي One UI 4 را شروع کرده که در واقع مبتني بر سيستم‌عامل جديد گوگل يعني اندرويد ۱۲ است. اکنون دارندگان گوشي‌هاي هوشمند سري گلکسي اس ۲۱ مي‌توانند در کره‌ي جنوبي، هند، بريتانيا، آلمان، لهستان، چين و ايالات متحده به نصب نسخه‌ي بتا اقدام کنند و شانس امتحان ويژگي‌هاي جديد One UI 4 را داشته باشند.

سامسونگ در مورد نسخه‌ي نهايي گفته است انتظار مي‌رود تا پايان سال ۲۰۲۱ مرحله‌ي آزمايشي را به اتمام برساند و نسخه‌ي نهايي را براي محصولات مختلف خود منتشر کند. در مورد One UI 4 بايد گفت سامسونگ از نظر طراحي ظاهري تغييرات بسيار کمي اعمال کرده و در واقع به دنبال هماهنگ‌سازي ويژگي‌هاي جديدي که گوگل در اندرويد ۱۲ معرفي کرده با رابط کاربري خود رفته است.

اگر به سال‌هاي گذشته نگاهي داشته باشيم، انتظار مي‌رود همان‌طور که در گزارش‌ها آمده است، سامسونگ نسخه‌ي پايدار One UI 4 را در اواخر سال ۲۰۲۱ براي محصولات مختلف منتشر کند؛ اما حدس و گمان‌هايي وجود دارد که نسخه‌ي پايدار پيش از رسيدن به ماه دسامبر منتشر خواهد شد. طبق گزارش AndroidCentral، اولين محصولاتي که نسخه‌ي پايدار را دريافت خواهند کرد، سري گلکسي اس ۲۱ خواهند بود که شامل گلکسي اس ۲۱، اس ۲۱ پلاس و اس ۲۱ اولترا مي‌شود.

شرکت کره‌اي برنامه‌هاي مختلفي براي پشتيباني نرم‌افزاري از محصولات خود دارد. سامسونگ وعده داده است که مدت پشتيباني نرم‌افزاري از گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌ها را افزايش بدهد و همين امر سبب شده است محصولات بسياري در فهرست انتظار دريافت اندرويد ۱۲ قرار بگيرند؛ محصولاتي که از مدل‌هاي پرچم‌دار سري گلکسي اس تا مدل‌هاي پرفروش سري گلکسي A تشکيل شده‌اند.

در ادامه به فهرست محصولات سامسونگ اشاره خواهيم کرد که انتظار مي‌رود آپديت بزرگ اندرويد ۱۲ را همراه با One UI 4 دريافت کنند:

پرچم‌داران سري گلکسي اس
گلکسي اس ۲۱ مدل 5G
گلکسي اس ۲۱ پلاس مدل 5G
گلکسي اس ۲۱ اولترا مدل 5G
گلکسي اس ۲۰ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي اس ۲۰ پلاس مدل 4G و مدل 5G 
گلکسي اس ۲۰ اولترا مدل 4G و مدل 5G
گلکسي اس ۲۰ FE مدل 4G و مدل 5G
گلکسي اس ۱۰ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي اس ۱۰ پلاس
گلکسي اس 10e
گلکسي اس ۱۰ لايت

پرچم‌داران سري گلکسي نوت
گلکسي نوت ۲۰ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي نوت ۲۰ اولترا مدل 4G و مدل 5G
گلکسي نوت ۱۰ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي نوت ۱۰ پلاس مدل 4G و مدل 5G
گلکسي نوت ۱۰ لايت

پرچم‌داران سري گلکسي زد
گلکسي زد فولد ۳
گلکسي زد فليپ ۳
گلکسي زد فولد ۲ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي زد فليپ مدل 4G و مدل 5G
گلکسي فليپ مدل 4G و مدل 5G

گوشي‌هاي هوشمند سري گلکسي A
گلکسي A52s مدل 5G
گلکسي A72
گلکسي A52 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A42 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A32 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A22 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A12
گلکسي A02s
گلکسي A02
گلکسي A71 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A51 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي A41
گلکسي A31
گلکسي A21s
گلکسي A21
گلکسي A11
گلکسي A03s
گلکسي A کوانتوم

گوشي‌هاي هوشمند سري گلکسي M
گلکسي M62
گلکسي M42 مدل 4G و مدل 5G
گلکسي M32
گلکسي M12
گلکسي M02s
گلکسي M02
گلکسي M51
گلکسي M31s
گلکسي M31 پرايم
گلکسي M21s
گلکسي M21
گلکسي M11
گلکسي M01s
گلکسي M01

گوشي‌هاي هوشمند سري گلکسي F
گلکسي F62
گلکسي F62 مدل 5G
گلکسي F22
گلکسي F12
گلکسي F02s
گلکسي F41

گوشي‌هاي هوشمند سري گلکسي XCover
گلکسي ايکس کاور ۵
گلکسي ايکس کاور پرو

انتظار مي‌رود ابتدا سري گلکسي اس ۲۱ آپديت اندرويد ۱۲ را دريافت کند. در رده‌ي بعدي احتمالا آپديت اندرويد ۱۲ براي سري گلکسي نوت ۲۰ و محصولات جديد سري گلکسي زد شامل گلکسي زد فولد ۳ و زد فليپ ۳ منتشر خواهد شد. به دليل محبوبيتي که سري گلکسي A دارد، احتمالا مدل‌هايي از جمله گلکسي A52 و A42 از اولين تلفن‌هاي هوشمند ميان‌رده‌اي باشند که آپديت جديد را دريافت خواهند کرد.

به احتمال فراوان سامسونگ تا پايان سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ انتشار آپديت براي محصولات جديد خود در رده‌هاي سخت‌افزاري مختلف را به پايان خواهد رساند و در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۲ انتشار آپديت براي محصولات قديمي‌تر مانند پرچم‌داران سال ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

سامسونگ تاکنون در مورد انتشار آپديت اندرويد ۱۲ براي محصولات جديد خود بيانيه‌اي منتشر نکرده است؛ اما در صورت انتشار اخبار و گزارش‌هاي بيشتر، فهرست را به‌روز خواهيم کرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم