زوميت/ سامسونگ ديسپلي که از زيرمجموعه‌هاي سامسونگ محسوب مي‌شود، خبر توليد انبوه پنل‌هاي OLED براي لپ‌تاپ‌ها را تأييد کرد.
   
چندي پيش سامسونگ اولين پنل OLED خود براي لپ‌تاپ‌ها را معرفي کرد؛ پنل‌هايي که به گفته‌ي سران شرکت کره‌اي، مشتريان بسياري بين سازندگان لپ‌تاپ‌ و گجت‌هاي قابل حمل پيدا کرده‌اند و به‌زودي توليد انبوه آن‌ها شروع خواهد شد. به‌تازگي شرکت کره‌اي تأييد کرده است که پنل‌هاي مورد نظر وارد مرحله‌ي توليد انبوه شده و به‌زودي در اختيار شرکت‌هاي سازنده قرار خواهد گرفت.

طبق گزارش SamMobile اين پنل‌ها از نرخ نوسازي ۹۰ هرتز برخوردار هستند و رزولوشن FHD در اختيار کاربران قرار خواهند داد. البته سامسونگ وعده داده است که پنل OLED در سايزهاي مختلف با رزولوشن‌هاي بيشتر از جمله 4K نيز توليد خواهد کرد. يکي از اين مدل پنل‌ها داراي ابعاد ۱۶ اينچ و رزولوشن 4K خواهد بود.

ذن‌بوک و ويووبوک پرو از اولين لپ‌تاپ‌هايي هستند که به پنل‌ OLED سامسونگ مجهز شده‌اند. شرکت‌هاي ديگر از جمله دل، اچ‌پي، لنوو و سامسونگ نيز قرار است از پنل‌ OLED ساخت سامسونگ ديسپلي در محصولات آينده‌ي خود استفاده کنند. البته شايعاتي وجود دارد که اپل در حال مذاکره با شرکت کره‌اي براي استفاده از پنل‌هاي جديد در محصولات آينده است؛ اما اين موضوع توسط سران دو شرکت تأييد يا تکذيب نشده و همچنان در حد شايعه است.

سران شرکت کره‌اي در مورد پنل‌هاي OLED در دست توليد توضيح داده‌اند که نسبت به مدل‌هاي LCD، مي‌توانند رنگ‌هاي غني‌تر، زمان پاسخگويي سريع‌تر و رنگ‌هاي تيره‌ي عميق‌تري به کاربر ارائه بدهند. همچنين زاويه‌ي ديد اين پنل‌ها در مقايسه با پنل‌هاي LCD بيشتر خواهد بود. علاوه بر موارد فوق، پنل‌هاي جديد سامسونگ در نمايش محتواي HDR و حتي تجربه‌ي بازي‌هاي ويدئويي عملکردي بهتر از پنل‌هاي LCD دارند و به شرکت‌هاي سازنده اجازه مي‌دهند تجربه‌ي بهتري در لپ‌تاپ‌هاي بالارده به گيمرها و کاربران ارائه بدهند.

انتظار مي‌رود در آينده محصولات بيشتري از شرکت‌هاي ذکرشده معرفي شوند که مجهز به پنل OLED سامسونگ خواهند بود. سران شرکت کره‌اي اميدوار هستند که پنل جديدشان در محصولات بالارده مورد استفاده قرار بگيرد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم