ترنجي/ تراشه‌هاي اختصاصي جديد سامسونگ، مدت زيادي است که معرفي نشده‌اند. در رده مياني نيز مدت زيادي است که شاهد محصول جديدي نيستيم. اما به تازگي تراشه Exynos 1200 در بنچمارک گيک بنچ رؤيت شده است. اين بنچمارک، به ما از مشخصات احتمالي Exynos 1200 مي‌گويد.

تراشه Exynos 1200 به زودي معرفي مي‌شود؟
سامسونگ سال گذشته از تراشه رده بالاي خود با نام Exynos 1080 رونمايي کرد. اين تراشه، داراي ليتوگرافي ۵ نانومتري سامسونگ مي‌باشد.

بر اساس گزارش Sammobile، سامسونگ يکي از توليد کنندگان اصلي تراشه‌هاي موبايل است. اين کمپاني، تراشه‌هاي اختصاصي Exynos خود را غالباً در محصولات خود به کار مي‌گيرد. با اين وجود، برخي از توليد کنندگان گوشي شخص ثالث نيز تراشه‌هاي سامسونگ را در محصولات خود استفاده کرده‌اند. اما اين کمپاني، در حال کار بر روي يک تراشه جديد است. اين تراشه، به تازگي لو رفته است. ما قبلاً در مورد Exynos 1200 صحبت نکرده‌ايم. زيرا اين تراشه براي اولين بار در بنچمارک گيک بنچ مشاهده شده است.

بر اساس گزارشات، اين تراشه قرار است جانشين همان Exynos 1080 باشد. اين تراشه، نزديک به ١ سال پيش معرفي شد. بنابراين، کم کم زمان جايگزين شدن آن فرا مي‌رسد. اين تراشه، يک چيپست بالا رده بود. با اين حال، هيچ کدام از گوشي‌هاي سامسونگ به آن تجهيز نشدند. به جاي آن، مي‌توانيد آن را در گوشي جديد Vivo X70 بيابيد. هرچند که ممکن است سرنوشت مشابهي را براي Exynos 1200 شاهد باشيم. زيرا به نظر مي‌رسد سامسونگ قصد استفاده از آن را در گوشي‌هاي خود ندارد. در نتيجه، احتمالاً سامسونگ مي‌خواهد مانند نسل قبل، اين تراشه را به کمپاني‌هاي ديگري ارائه دهد. در نتيجه، تعجب آور نيست که شاهد ارائه يکي از گوشي‌هاي جديد ويوو با اين تراشه باشيم!جدا از اين‌ها، Exynos 1200 در گيک بنچ ظاهر شده است. اين تراشه، به ترتيب امتيازات تک هسته‌اي و چند هسته‌اي ٧۵٩ و ١,٨٧٨ را کسب کرده است. البته چون اين امتياز مربوط به نسخه نهايي نيست، نمي‌توان به آن استناد کرد. هسته‌هاي پردازشي اين تراشه، داراي معماري ARMv8 خواهد بود. پردازنده گرافيکي آن نيز Mali-G68 خواهد بود. پردازنده مرکزي آن نيز داراي هشت هسته است. کلاستر اول، داراي ۶ هسته کم مصرف با حداکثر فرکانس کاري ٢ گيگاهرتز است. کلاستر دوم هم از ٢ هسته قدرتمند با حداکثر فرکانس کاري ٢.۴ گيگاهرتزي برخوردار است.

شايعات نشان مي‌دادند که سامسونگ در پي معرفي يک تراشه با پردازنده گرافيکي RDNA 2 است. اما هرچه که باشد، Exynos 1200 آن تراشه نيست! تاريخ معرفي Exynos 1200 مشخص نشده است. اما احتمالاً طي هفته‌هاي آينده شاهد معرفي اين تراشه باشيم.

نظر شما در مورد اين تراشه چيست؟ آيا منتظر آن هستيد؟ فکر مي‌کنيد کدام دستگاه به آن مجهز شود؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم