ديجي کالا/ واتساپ به لطف جديدترين آپديت خود در نسخه‌ي بتا براي سيستم‌عامل iOS اکنون امکان پشتيباني از چند دستگاه را دارد.

واتساپ بتا بالاخره به صورت گسترده براي کاربران سيستم‌عامل iOS منتشر شد و اکنون به لطف آپديت جديدش از قابليت چند دستگاه يا همان Multi-Device نيز بهره‌مند شده است. اگر کاربر سيستم‌عامل iOS هستيد اما با اين ويژگي جديد آشنايي نداريد، بايد بگوييم Multi-Device يعني اينکه يک کاربر حالا مي‌تواند در چهار دستگاه مختلف از پلتفرم‌هاي مختلف به حساب کاربري خود در واتساپ دسترسي داشته باشد. مثلا از طريق کامپيوتر مک، ويندوز و يا از طريق پورتال فيسبوک و همچنين از طريق وب به حساب متصل شده باشد.


 
واتساپ اکنون براي کاربران گوشي‌هاي آيفون يا کساني که از محصولي با اين سيستم‌عامل استفاده مي‌کنند، شايد بتوانند از واتساپ استفاده کنند اما اين ويژگي جديد فقط در نسخه‌ي بتاي آن قرار دارد و کاربران بايد براي تجربه‌ي آن، براي دريافت نسخه‌ي بتا ثبت نام کنند.

در آپديت جديد نسخه‌ي بتا که با شماره‌ي ۲.۲۱.۱۸۰.۱۴ در دسترس قرار دارد، در زير بخش Linked Device گزينه‌ي Multi Device هم اضافه شده است. بزرگ‌ترين تغييري که با اضافه شدن اين قابليت به واتساپ شاهد هستيم اين است که کاربر نيازي ندارد براي ورود به حساب کاربري خود از طريق کامپيوتر، لزوما با گوشي هم آنلاين باشد؛ اما هنوز هم براي اضافه کردن دستگاه جديد نياز خواهيد داشت تا با گوشي خود يک کد QR را اسکن کنيد. درست مانند استفاده از آن در حالت وب.

بر اساس تاريخچه‌ي پيام‌هاي شما، مدت زماني که طول مي‌کشد تا يک دستگاه به حساب کاربري شما متصل شود متغير خواهد بود. بنابراين اگر اين فرايند برايتان بيش از اندازه به طول انجاميد احتمالا به خاطر حجم بالاي پيام‌هاست، بنابراين توصيه مي‌شود منتظر بمانيد.

واتساپ مثل تمام شرکت‌هاي توليدکننده‌ي نرم‌افزار به کاربرانش هشدار مي‌دهد اگر از نسخه‌ي بتاي اين اپليکيشن استفاده کنيد شايد با مشکلاتي مواجه شويد. چون شايد برخي از قابليت‌ها در آن به درستي کار نکنند. به همين خاطر اگر از اين برنامه استفاده‌ي زيادي مي‌کنيد، سعي داشته باشيد نسخه‌ي رسمي را بر روي گوشي نصب کنيد تا زماني که اين قابليت‌هاي خوب براي اين نسخه هم منتشر شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم