سخت افزار/ درصد زيادي از کاربران پلي استيشن 5 بي‌صبرانه منتظر اضافه شدن قابليت افزايش فضاي ذخيره‌سازي کنسول خود هستند و اکنون آپديت نرم افزاري پلي استيشن 5 افزودن درايو M.2 به پلي استيشن 5 را ممکن ساخته است. براي جزئيات بيشتر با ما همراه باشيد.

جزئيات و ويژگي‌هاي آپديت نرم افزاري پلي استيشن 5
چند ماه پيش سر و صداي توسعه‌ي امکانات مختلف در شرکت سوني به گوش مي‌رسيد و يکي از آن‌ها پشتيباني از درايوهاي SSD M.2 بود. اين حدس و گمان‌ها زماني رنگ و بوي واقعيت به خود گرفتند که يک ماه پس از آن، نسخه‌ي بتاي بروزرساني براي کاربران مشتاق منتشر شد. حال شرکت سوني ديگر به صورت رسمي اعلام کرده است که اين بروزرساني هم اکنون در دسترس همه‌ي کاربران پلي استيشن 5 است. پلي استيشن‌هاي 5S که به صورت کامل آپديت شده باشند هم اکنون مي‌توانند از حافظه‌هاي M.2 SSD براي افزايش ظرفيت خود استفاده کنند که به همان اندازه‌ي حافظه‌ي سوني سريع هستند. نصب درايو SSD جديد بسيار ساده است و شرکت سوني نيز با يک ويديوي 30 ثانيه‌اي آن را توضيح داده است.
شرکت سوني سخت افزار و برندهاي سازگار و مورد نياز انجام اين ارتقاء را در ليست زير توضيح داده:

Samsung 980 Pro 1TB PCIe NVMe Gen4 M.2

Seagate FireCuda 530 NVMe PCIe Gen4 x4 M.2 SSD

Gigabyte Aorus 7000s Gen4 x4 NVMe PCIe M.2 SSD

WD Black SN850 Gen4 x4 NVMe PCIe M.2 SSD

Sabrent Rocket 4 Plus Gen4 x4 NVMe PCIe M.2 SSD

نکته: مورد اول و آخر به يک خنک کننده‌ي جدا نيز نياز دارند.


البته لازم است خاطرنشان کنيم که اين بروزرساني در همين‌جا تمام نشده و ويژگي‌هاي ديگري نيز به پلي استيشن اضافه کرده است. کاربران با دانلود و اجراي اين بروزرساني قادر خواهند بود تا رابط کاربري Control Center را مطابق سليقه‌ي خود شخصي سازي کنند. همچنين طراحي ظاهري قسمت‌هاي مختلفي از رابط کاربري نيز بهبود پيدا کرده است که از جمله‌ي آن‌ها مي‌توان به Game Base ،  Game Library و  Home Screen اشاره کرد. همچنين برنامه‌ي PlayStaition Now نيز تغيير پيدا کرده و زين پس کاربران مي‌توانند از بين رزولوشن 1080 و 720 يکي را انتخاب کنند.

صداي سه بعدي براي بلندگوهاي داخلي تلويزيون نيز يکي ديگر از مواردي است که با اين بروزرساني به پلي استيشن اضافه مي‌شود. پيش از اين براي دريافت صداي فضايي Ps5 به Pulse 3D و يا هدستي سازگار با اين ويژگي نياز داشتيد و خب در مواقع طولاني باعث اذيت شدن گوش و سر شما مي‌شد. نکته‌ي قابل توجه ديگري که با اين بروزرساني اضافه شده است، اندازه گيري ميزان آکوستيک بودن فضاي اتاق بازي پلي استيشن شماست تا با توجه به آن تنظيمات صداي سه بعدي براي اتاق شما بهينه شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم