گيم فا/ بازي رايگان eFootball، که جانشين عنوان Pro Evolution Soccer محسوب مي‌شود، از قرار معلوم داراي يک بسته‌ي الحاقي ۴۰ دلاري است.

با اين که eFootball يک بازي رايگان است، پيش خريد عنواني با مضمون “eFootball 2022 Premium Player Pack” روي فروشگاه‌هاي پلي استيشن و ايکس باکس با قيمت ۴۰ دلار قرار گرفته است. اين بسته شامل ۶ عدد معامله‌ي شانسي (Chance Deal)، ۲۸۰۰ سکه‌ي eFootball و ۲ معامله‌ي شانسي اضافه براي پيش‌ خريد‌کنندگان اين بسته است. اما هيچ يک از معامله‌هاي شانسي و سکه‌هاي eFoottball تا قبل از انتشار به‌روزرساني نوامبر ۲۰۲۱، يعني دو ماه پس از انتشار بازي قابل استفاده نخواهد بود.

معامله‌ي شانسي به بازي‌بازان اين امکان را مي‌دهد تا يکي از ۱۶ بازيکن برتر بازي را به‌ دست آورند. با توجه به توضيحاتي که روي وبسايت eFootball قرار گرفت و سپس حذف شد، هر بار که بازي‌بازان از معامله‌ي شانسي استفاده مي‌کنند، يک بازيکن متفاوت از ليست ۱۶ تايي را دريافت مي‌کنند، در نتيجه بازي‌بازان يک بازيکن را چند بار دريافت نخواهند کرد مگر آن که خودشان ليست را به صورت دستي بازنشاني کنند.

اين بسته مي‌تواند به دفعات خريداري شود و اين يعني اگر توضيحات حذف شده‌ي وبسايت eFootball درست باشند، بازي‌بازان مي‌توانند با صرف ۸۰ دلار تمام بازيکنان ليست را به دست آورند. هنگام عرضه‌ي بازي، بازي‌بازان نمي‌توانند سکه‌هاي eFootball خود را خرج کنند و بازيکني براي خريد وجود نخواهد داشت، پس تنها گزينه‌ي پيش‌روي بازي‌بازان، بازي با دوستان خود و يا رقابت به صورت آنلاين با يکي از ۹ تيم موجود در بازي خواهد بود.

شرکت کونامي (Konami) اعلام کرده است، در اولين به‌روزرساني بازي که در اواسط نوامبر منتشر خواهد شد، چندين حالت جديد از جمله حالت Creative Teams که مشابه حالت Ultimate Team در عنوان Fifa ( يا حالت myClub در عناوين قبلي Pes) است، به بازي اضافه مي‌شود. در اين حالت بازي‌بازان تيم خود را مي‌سازند و با آن به رقابت با ديگران مي‌بپردازند. معامله‌ي شانسي و سکه‌هاي eFootball در اين حالت کاربرد خواهند داشت.

خريد اين بسته‌ي ۴۰ دلاري قطعا مزاياي اوليه‌اي را براي خريداران آن در بر خواهد داشت، با اين حال کونامي مدعي شده که سيستم کسب درآمد بازي متعادل خواهد بود تا اطمينان حاصل شود که همه‌ي بازي‌بازان مي‌توانند از پتانسيل يکساني برخوردار شوند، صرف نظر از اين که آيتم‌هاي درون بازي را چگونه به دست آورده‌اند. eFootball داراي ۳ ارز خواهد بود؛ سکه‌هاي eFootball که از طريق خريد نسخه‌ي Premium به دست مي‌آيند، امتيازات efootball که از طريق گيم‌پلي به دست مي‌آيند و در نهايت امتيازات GP که آن‌ها نيز از طريق گيم‌پلي به دست مي‌آيند.

همچنين بازي داراي يک سيستم پاداش‌دهي به نام Match Pass است که بازي‌بازان پس از گذراندن تعداد مشخصي مسابقه‌ در يک حالت خاص، آيتم‌هايي نظير Nominating Contract (که به بازي‌بازان امکان انتخاب يک بازيکن خاص را براي تيمشان مي‌دهد)، سکه‌هاي eFootball و اقلام ديگر را دريافت مي‌کنند. همچنين بازي‌بازان مي‌توانند با خريد Advantage Match Pass، پاداش‌هاي بهتري دريافت کنند.

اگرچه نام اصلي بازي eFootball است اما کونامي مي‌گويد نام فصل اول آن eFootball 2022 خواهد بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم