گيم فا/ ساعاتي پيش، از بازي WipEout Rush براي گوشي‌هاي هوشمند رونمايي شد. اين بازي حالتي کارتي خواهد داشت و شامل يک بخش تک نفره و بيش از 60 جت خواهد بود.

بازي WipEout، يکي از عناوين پرشمار فراموش شده‌ي پلي‌استيشن است که طرفداران آن اميد زيادي براي عرضه‌ي نسخه‌ي جديدي از آن در آينده داشتند. همچنين، بخش اعظمي از اين اميدواري به واسطه‌ي عملکرد خوب WipEout Omega در سال 2017 حاصل شده بود اما به هر ترتيب، نسخه‌ي آتي اين مجموعه يک بازي موبايلي خواهد بود.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، وظيفه‌ي نشر WipEout Rush را استوديوي روگ گيمز (Rogue Games) بر عهده خواهد داشت. اين عنوان در سال 2022 براي گوشي‌هاي هوشمند مبتني بر سيستم عامل iOS و اندرويد منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که WipEout Rush يک عنوان مسابقه‌اي مبتني بر کارت است که از سبک منحصر به فرد کميکي در روايت داستان خود بهره خواهد برد. همچنين، اين بازي داراي يک بخش کمپين تک نفره، 12 تورنمنت، پنج نقشه‌ي مختلف و آلبوم موسيقي اختصاصي ساخته شده توسط آلاستير ليندزي (Alastair Lyndsay) خواهد بود.

مت کازاماسينا (Matt Casamassina) به عنوان مديرعامل استوديوي روگ گيمز در رابطه با اين بازي چنين اذعان داشت که WipEout Rush يک عضو منحصر به فرد از اين مجموعه است که طرفداران آن را با تجربه‌اي جديد روبرو خواهد کرد. وي افزود:

اگر من به دنبال تجربه‌ي عنواني شبيه به نسخه‌ي پلي‌استيشن WipEout باشم، به سراغ کنسول خود رفته و آن را تجربه مي‌کنم. در هر حال، ما خوشحاليم که مي‌توانيم WipEout را با مکانيک‌هاي سرگرم‌کننده‌ي جديدي ترکيب کرده، تصاوير بصري زيبا و جديدي براي آن خلق کرده و آن را براي موبايل عرضه کنيم.

ما اميدواريم طرفداران اين مجموعه حتي با وجود تفاوت‌هاي WipEout Rush با نسخه‌هاي ديگر از اين بازي استقبال کنند. ما مفتخريم که WipEout را از ديدگاهي تازه نگريستيم و با فرمول جديد در حال ساخت نسخه‌ي جديدي از آن هستيم. ما محتواي زيادي را براي اين بازي ترتيب داده‌ايم. تعدادي زيادي جت، سيستم روايتي جديد الهام گرفته شده از داستان‌هاي کميک، موسيقي متن اختصاصي و قابليت اجرا با نرخ 60 فريم بر ثانيه در گوشي‌هاي مدرن از جمله ويژگي‌هاي اين بازي هستند.
لازم به ذکر است که ماه‌ها پيش شرکت سوني سرمايه‌گذاري خود در بازار بازي‌هاي موبايلي را کليد زد و احتمالاً اين شاخه‌ي جديد از بخش سرگرمي‌هاي تعاملي سوني، با انتشار WipEout Rush به صورت جدي آغاز خواهد شد. همچنين، شرکت سوني در صدد آن است که بازي‌هاي سازگار با گوشي‌هاي هوشمند پلي‌استيشن را براي اين سيستم عامل پر مخاطب عرضه کند.

در نهايت، اين‌که آيا آينده‌ي WipEout تنها به گوشي‌هاي هوشمند ختم خواهد شد يا خير مشخص نيست اما اخيراً شايعه‌اي مبني بر توسعه‌ي يک بازي جديد از مجموعه‌ي WipEout براي پلي‌استيشن 5 و PSVR 2 نيز به گوش رسيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم