ترنجي/ آيفون‌هاي جديد به تازگي از راه رسيده‌اند و حواشي زيادي را با خود به همراه دارند. از سوي ديگر، امتيازات بنچمارک اين گوشي‌ها در حال انتشار است. حال، امتياز AnTuTu آيفون ١٣ پرو منتشر شده است. در ادامه، نگاهي به عملکرد اين گوشي در AnTuTu Benchmark و مقايسه آن با نسل قبل داريم.

امتياز AnTuTu آيفون ١٣ پرو منتشر شد: قدرتمندترين تراشه موبايل اپل
اپل iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max را چندي پيش معرفي کرد. اين گوشي‌ها، به نسخه قدرتمندتر Apple A15 Bionic مجهز هستند.

به نقل از Gsmarena، اپل چند روز پيش رسماً از سري آيفون ١٣ خود با تراشه Apple A15 رونمايي کرد. مانند هميشه، اپل گفت که آيفون‌هاي جديد داراي سريع‌ترين تراشه در بين گوشي‌هاي هوشمند هستند. اما جزئيات اين ادعا در مراسم به اشتراک گذاشته نشد. جالب است که بدانيد پردازنده گرافيکي نسخه‌هاي ارزان‌تر سري آيفون ١٣، ضعيف‌تر از نسخه‌هاي گران‌تر اين سري است. ما ديشب نگاهي به اين نتايج و تفاوت فاحش آن‌ها داشتيم.

اما انتوتو بنچمارک نيز اولين تست خود از iPhone 13 Pro را انجام داده است. اما امتياز AnTuTu آيفون ١٣ پرو چه چيزي را به ما نشان مي‌دهد؟ خب، در ابتدا حافظه رم اين گوشي مانند نسل قبل ۶ گيگابايت است. حافظه داخلي اين نسخه نيز ١ ترابايت بوده است. اين دستگاه، به طور پيش فرض مجهز به iOS 15 بوده است. در نهايت، امتياز اين گوشي در بنچمارک انتوتو به ٨۴٠ هزار رسيده است!

در همين راستا، مقايسه‌اي از اين امتياز با آيفون ١٢ پرو نيز وجود دارد. ما در گيک بنچ، شاهد پيشرفت ۵۵ درصدي امتياز پردازنده گرافيکي اين گوشي بوديم. اما در انتوتو بنچمارک،اين پيشرفت تنها ١٩ درصد است. اما به هر حال، جهش‌هاي موجود در بخش پردازنده مرکزي مشابه هستند. انتوتو بنچمارک اين ميزان را ١٧ درصد برآورد کرده است. اما دليل اصلي اين افزايش امتياز کم سابقه، مربوط به امتياز حافظه آيفون ١٣ پرو است. اين امتياز، ۴۴ درصد از آيفون ١٢ پرو بيشتر است! خب، ممکن است که اين در واقع به دليل حافظه NVMe يک ترابايتي بوده باشد. چرا که اين نوع حافظه‌ها با افزايش حجم، پر سرعت‌‌تر مي‌شوند. اما اپل دقيقاً جزئياتي در اين باره اعلام نکرده است. حتي ممکن است اين موضوع مربوط به نوع حافظه رم باشد. چرا که نسل قبل، از حافظه رم LPDDR4 برخوردار بود.

بايد بگوييم که تنها امتياز گيک بنچ تراشه A15 را مي‌توانيد با ديگر تراشه‌ها مقايسه کنيد. چرا که نحوه نمره دهي انتوتو بنچمارک، در پلتفرم iOS و اندرويد کاملاً متفاوت است. بنابراين، بهتر است منتظر بمانيم تا نسخه‌هاي نهايي گوشي‌هاي مجهز به Snapdragon 898 و Exynos 2200 از راه برسند.

نظر شما در مورد اين امتياز چيست؟ آيا اپل پيشرفت خوبي را رقم زده است؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم