ديجياتو/ اسفندماه سال گذشته مايکروسافت آفيس ۲۰۲۱ براي کاربران عادي و آفيس «LTSC» با هدف استفاده توسط کاربران تجاري معرفي شد. حالا قرار است آفيس ۲۰۲۱ براي سيستم‌ عامل‌هاي ويندوز و مک در تاريخ ۱۳ مهر همزمان با ويندوز ۱۱ براي تمام کاربران منتشر شود.

طبق تاييد رسمي ردموندي‌ها، کانال سرويس بلند مدت مايکروسافت آفيس (LTSC) سيستم عامل ويندوز و مک در دسترس کاربران تجاري و دولتي قرار مي گيرد و نسخه اي قفل شده بدون نياز به اشتراک آفيس را ارائه مي‌ دهد.

نسخه LTSC آفيس براي کسب‌و‌کارهاي تجاري و اداري يا کارخانه‌هاي توليدي طراحي شده است. اين نسخه در مقايسه با نسخه مايکروسافت ۳۶۵ به همراه ويژگي‌هاي هوش مصنوعي و ابري عرضه نمي‌شود و ويژگي‌هاي جديدي نيز دريافت نخواهد کرد. همچنين مايکروسافت به مدت پنج سال از نسخه LTSC پشتيباني خواهد کرد.

مايکروسافت همچنين موارد زير را به نسخه LTSC آفيس ۲۰۲۱ اضافه کرده است:

ويژگي Line Focus: ويژگي شبيه به «حالت خواندن» که براي جلوگيري از حواس پرتي کاربران طراحي شده است.
عملکرد XLOOKUP: به پيدا کردن موارد مورد نظر در يک جدول يا محدوده در يک کاربرگ اکسل کمک مي‌کند.
پشتيباني از آرايه پويا: توابع جديدي در اکسل که از آرايه‌هاي پويا استفاده مي‌کنند.
حالت تاريک: تمام اپليکيشن‌هاي آفيس در اين نسخه از حالت تاريک پشتيباني مي‌کنند.
البته مايکروسافت همچنان استفاده از نسخه مايکروسافت ۳۶۵ را براي کسب‌و‌کارها و مصرف‌کنندگان توصيه مي‌کند. ردموندي‌ها همچنين اخيرا اولين افزايش قيمت خود براي مايکروسافت ۳۶۵ و آفيس ۳۶۵ را اعلام کردند که از مارس ۲۰۲۲ اعمال خواهد شد.

در نهايت بايد عنوان کرد که قيمت آفيس ۲۰۲۱ هنوز از سوي مايکروسافت اعلام نشده است اما اکنون مي‌دانيم که همزمان با ويندوز ۱۱ در دسترس قرار خواهد گرفت. انتظار مي‌رود به زودي جزئيات بيشتري درباره آفيس ۲۰۲۱ منتشر شود. درست مانند آفيس ۲۰۱۹، نسخه جديد نيز يک بار براي هميشه در ويندوز و مک خريداري مي‌شود و در دسترس قرار خواهد گرفت.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم