ديجياتو/ براساس اعلام فيت‌بيت، قابليت جديدي به ساعت‌هاي هوشمند Sense و Versa 3 اضافه مي‌شود که از طريق ميکروفون‌ مي‌تواند صداي خروپف کاربران را رديابي کرده و اطلاعاتي در زمينه سلامت خواب آنها ارائه دهد.

براي فعال کردن اين قابليت، کاربران ابتدا بايد اپليکيشن فيت‌بيت را باز کرده و به صفحه «خواب» (Sleep) مراجعه کنند. در اين صفحه گزينه «بررسي خروپف» فعال خواهد شد و براي دريافت جزئيات بيشتر مي‌تواند به قسمت «درباره تشخيص خروپف و سروصدا» مراجعه کند. دو معيار اصلي توسط اين ويژگي اندازه‌گيري مي‌شوند که شامل «شدت صدا» (بلندي يا کمي صدا) و «عارضه خروپف» مي‌شود.

هنگامي که اپليکيشن فيت‌بيت تشخيص دهد که کاربران خواب هستند، ميکروفون‌ ساعت‌هاي Sense و Versa 3 کار نمونه‌گيري، اندازه‌گيري و جمع‌آوري اطلاعات مربوط به صداي محيط اطراف کاربران را آغاز مي‌کنند. اين اتفاق هر چند ثانيه رخ مي‌دهد و خروپف تمام افراد داخل اتاق نيز محاسبه مي‌شود. فيت‌بيت هشدار مي‌دهد که قابليت جديد باتري زيادي مصرف مي‌کند و به همين دليل بهتر است دستگاه کاربران قبل از خواب حداقل ۴۰ درصد شارژ داشته باشد.

علاوه بر اين، در هر زماني مي‌توانيد استفاده از اين ويژگي را متوقف کنيد يا داده‌هاي مربوط به خروپف و سروصدا محيط اطراف خود را حذف کنيد.

پس از مرور کردن عملکرد و نحوه کار اين ويژگي، يک چک باکس و تاييديه نهايي براي کاربران صادر مي‌شود. اطلاعات جمع‌آوري شده توسط ميکروفون‌ها در بخش Sleep اپليکيشن فيت‌بيت تحت عنوان «گزارش خروپف» هر صبح ظاهر مي‌شوند و کاربران مي‌توانند آن‌ها را بررسي کنند.

البته به نظر مي‌رسد استفاده از اين قابليت رايگان نخواهد بود و علاوه بر جديدترين ساعت‌هاي هوشمند فيت‌بيت، براي استفاده از آن به اشتراک ويژه نيز نياز پيدا خواهيد کرد که ۱۰ دلار ماهانه يا ۸۰ دلار سالانه هزينه دارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم