زوميت/ سامسونگ در نظر دارد مدل جديدي از سري گلکسي M به نام گلکسي M52 مدل 5G را طي روزهاي آينده معرفي کند.
   
به نظر مي‌رسد سري گلکسي M به‌زودي عضو جديدي دريافت خواهد کرد. محصول مورد نظر که گلکسي M52 مدل 5G نام دارد، درواقع جانشيني براي گلکسي M51 خواهد بود. GSMArena در توضيح گلکسي M52 مدل 5G گفته که محصول جديد سامسونگ گويا نسبت به مدل پيشين از نرخ نوسازي دو برابر بهره خواهد برد.

گلکسي M51 با نرخ نوسازي ۶۰ هرتزي به بازار عرضه شد و اگر نرخ نوسازي دو برابر شود، گلکسي M52 مدل 5G از صفحه‌نمايشي با نرخ نوسازي ۱۲۰ هرتزي استفاده خواهد کرد. علاوه بر آن، شرکت کره‌اي در سخت‌افزار محصول جديد خود نيز بازنگري خواهد داشت.

در گزارش آمده که پردازنده‌ي گلکسي M52 مدل 5G نسبت به مدل پيشين با ۵۵ درصد بهبود در عملکرد همراه خواهد بود. با اين حال، نام تراشه‌ي مورد استفاده در جديدترين عضو سري گلکسي M مشخص نيست. در شايعات پيشين ذکر شده بود که گلکسي M52 مدل 5G از تراشه‌ي اسنپدراگون 778G استفاده خواهد کرد که با گزارش‌هاي جديد تناقض دارد.

با وجود اينکه اسنپدراگون 778G از تراشه‌هاي توانمند کوالکام براي محصولات ميان‌رده به شمار مي‌رود، اما تفاوت عملکرد پردازنده‌ي آن نسبت به اسنپدراگون 730G که در گلکسي M51 استفاده شد در حدود ۵۵ درصد نيست و فاصله‌ي کمتري ميانشان قرار دارد. همين امر سبب شده تا حدس و گمان‌ها به سمت تراشه‌هاي توانمندتر کوالکام مانند اسنپدراگون 780G برود.

در دل گلکسي M52 مدل 5G باتري با ظرفيت ۵،۰۰۰ ميلي‌آمپرساعت قرار گرفته که اصولا اکثر محصولات ميان‌رده از باتري با چنين ظرفيتي برخوردار هستند؛ البته بايد در نظر داشت که مدل پيشين با باتري ۷،۰۰۰ ميلي‌آمپرساعتي به بازار عرضه شد که در مقايسه با آن، باتري موجود در گلکسي M52 مدل 5G از ظرفيت به مراتب کمتري برخوردار شده است.

نظر شما کاربران در مورد گلکسي M52 مدل 5G چيست؟ آيا با توجه به مشخصاتي که ذکر شد، حاضر به خريد جديدترين دستاورد سخت‌افزاري شرکت سامسونگ هستيد يا محصول ديگري را انتخاب مي‌کنيد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم