زوميت/ مشخصات سخت‌افزاري منتسب به تبلت جديد سامسونگ به نام گلکسي تب اس ۸ اولترا در فضاي مجازي قرار گرفته که اشاره به ظرفيت بالاي باتري دارد.
   
اوايل سال ۲۰۲۱ بود که گزارش‌هايي در مورد تبلتي از سامسونگ با مشخصات سخت‌افزاري قابل توجه منتشر شد. درواقع گفته شد سامسونگ محصولي در دست توليد دارد که قادر به رقابت با محصولات بالارده‌ي اپل خواهد بود. بااين‌حال، رونمايي تبلت مدنظر که گلکسي تب اس ۸ اولترا نام دارد تاکنون رخ نداده و بيشتر شاهد انتشار گزارش‌ها و شايعات مختلف پيرامون محصول جديد شرکت کره‌اي بوده‌ايم.

در هر صورت GizChina در گزارش اخير خود بار ديگر به شايعاتي در مورد مشخصات سخت‌افزاري گلکسي تب اس ۸ اولترا پرداخته است. در متن گزارش آمده که فاصله‌ي چنداني با رونمايي تبلت بالارده‌ي سامسونگ نداريم و انتظار مي‌رود سامسونگ سري تب اس ۸ را در سه مدل معرفي کند.

اگر از دنبال‌کنندگان محصولات سامسونگ باشيد، حتما مي‌دانيد که سري تب اس ۷ در دو مدل معرفي شد؛ تب اس ۷ و تب اس ۷ پلاس. البته بعدها مدلي به نام تب اس ۷ FE نيز رونمايي شد که دور از ذهن به نظر مي‌رسد سري تب اس ۸ در زمان معرفي مدلي براي جايگزين شدن با تب اس ۷ FE داشته باشد. در هر صورت انتظار مي‌رود که سري گلکسي تب اس ۸ شامل سه مدل شود؛ تب اس ۸، تب اس ۸ پلاس و درنهايت تب اس ۸ اولترا.

سايت خبري GSMArena در گزارش خود آورده بود که امکان دارد مراسم رونمايي سري گلکسي تب اس ۸ با سري گلکسي اس ۲۲ در يک زمان برگزار شود. بااين‌حال، گزارش‌هاي اخير به رونمايي زودتر سري گلکسي تب اس ۸ نسبت به سري گلکسي اس ۲۲ اشاره دارند. در هر صورت در متن گزارش GizChina اشاره شده که تب اس ۸ اولترا از بسياري از جهات نسبت به دو مدل ديگر سري از مشخصات سخت‌افزاري به مراتب بهتري استفاده مي‌کند.

يکي از برتري‌هاي گلکسي تب اس ۸ اولترا نسبت به دو مدل ديگر سري، برخورداري از باتري با ظرفيت ۱۱،۵۰۰ ميلي‌آمپرساعتي است. چنين باتري به دستگاه کمک مي‌کند تا انرژي لازم براي چهار بلندگوي استريو، صفحه‌نمايشي با رزولوشن بالا و تراشه‌ي اگزينوس ۲۲۰۰ را تأمين کند. به نظر مي‌رسد سامسونگ در کنار سري گلکسي اس ۲۲ مي‌خواهد حداقل يکي از مدل‌هاي سري گلکسي تب اس ۸ را با جديدترين تراشه‌ي خود، اگزينوس ۲۲۰۰ روانه‌ي بازار کند.

انتظار مي‌رود سري تبلت اس ۸ در ماه ژانويه يا فوريه‌ي سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شوند؛ بازه‌ي زماني که سري گلکسي اس ۲۲ نيز روانه‌ي بازار خواهند شد. گفته شده که از نظر نرم‌افزاري، تبلت‌هاي جديد سامسونگ مجهز به سيستم‌عامل اندرويد ۱۲ خواهند بود که رابط کاربري One UI 4 روي آن سوار شده است.

بايد صبر کرد و ديد که تبلت گلکسي تب اس ۸ اولترا چگونه از پس رقباي خود برخواهد آمد. با توجه به بازار تبلت‌هاي اندرويدي بايد گفت که تب اس ۸ اولترا اگر تراشه‌ي اگزينوس ۲۲۰۰ را به همراه داشته باشد به توانمندترين تبلت بازار تبديل خواهد شد؛ اما رقابت بزرگ گلکسي تب اس ۸ اولترا با تبلت‌هاي اپل خواهد بود.

به نظر شما کاربران آيا سامسونگ با تبلت جديد خود مي‌تواند رقابت نزديکي با اپل داشته و ميزان سهم خود از بازار را افزايش دهد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم