تسنيم/ بيش از ۶۰ صرافي ارزهاي ديجيتال در کره جنوبي بايد تا نيمه شب امروز (جمعه)، يک هفته قبل از اعمال مقررات جديد در اين کشور، مشتريان خود را از توقف جزئي يا کامل معاملات خود مطلع کنند.
به گزارش رويترز، بيش از 60 صرافي ارزهاي ديجيتال در کره جنوبي بايد تا نيمه شب جمعه، يک هفته قبل از اعمال مقررات جديد در اين کشور، مشتريان خود را از توقف جزئي يا کامل معاملات خود مطلع کنند.

اين صرافي‌ها براي ادامه فعاليت خود، بايد تا 24 سپتامبر در «واحد اطلاعات مالي» ثبت نام کرده و گواهي امنيتي از اين آژانس امنيت اينترنت ارائه دهند. آن‌ها همچنين بايد براي اطمينان از نام واقعي دارندگان حساب‌ها با بانک‌ها همکاري کنند.

صرافي‌هايي که ثبت نام نکرده‌اند بايد خدمات خود را پس از 24 سپتامبر تعطيل کنند، در حالي که آن‌هايي که ثبت نام کرده‌اند اما موفق به مشارکت با بانک‌ها نشده‌اند از معامله خود به واحد پول کره جنوبي يعني وون منع مي‌شوند.

کميسيون خدمات مالي اين کشور اوايل هفته جاري ميلادي گفت: اگر لازم شود برخي يا همه خدمات (صرافي ها) متوقف شود، آن‌ها بايد تاريخ بسته شدن و روش‌هاي مورد انتظار براي اخذ پول را حداقل هفت روز قبل از بسته شدن به مشتريان اطلاع دهند.

بر اساس اين گزارش، کميسيون خدمات مالي کره همچنين تأکيد کرد که اين اقدام بايد حداکثر تا تاريخ 17 سپتامبر انجام شود.

از بين همه صرافي ها، نزديک به 40 صرافي قرار است همه خدمات را متوقف کنند. 28 صرافي ديگر نيز داراي گواهي امنيتي هستند اما مشارکت بانکي ندارند.

فقط چهار صرافي يعنيUpbit، Bithumb، Coinone و Korbit – مشارکت‌هاي خود را ثبت کرده و تضمين کرده‌اند و بنابراين مي‌توانند پرداخت‌هاي خود را به وون انجام دهند.

برخي از صرافي‌هاي کوچکتر از جمله ProBit، Cashierest و Flybit قبلاً اعلام کرده‌اند که تجارت خود را به پايان خواهند رساند و عمليات خود را فقط شامل معاملات سکه‌هاي ديجيتال تا حصول مشارکت با بانک‌ها ادامه خواهند داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم