ديجياتو/ شرکت گوپرو از اکشن کمرا جديد خود با نام هيرو ۱۰ مجهز به چيپ جديد قدرتمندتر و قابليت فيلمبرداري با فريم ريت بالاتر از نسل قبل رونمايي کرد. دوربين جديد گوپرو از تثبيت‌کننده تصوير بهتري برخوردار است و در حين شارژ، ويديوها را به صورت خودکار روي فضاي ابري ذخيره سازي مي‌کند.

دوربين هيرو ۱۰ مي‌تواند نسبت به نسل قبلي با نرخ فريم ريت دو برابر بيشتري تصويربرداري کند. در توضيحات اين دوربين عنوان شده که قادر است ويديوهايي با وضوح ۵.۳K با سرعت ۶۰ فريم بر ثانيه ضبط کرده و عکس‌هايي با وضوح ۴K با نرخ ۱۲۰ فريم بر ثاينه و ۲.۷K با نرخ ۲۴۰ فريم بر ثانيه ثبت کند.

به گفته گوپرو بهبود عملکرد اين دوربين به دليل پردازنده جديد GP2 است که جانشين تراشه GP1 محسوب مي‌شود که از زمان هيرو ۶ بلک مورد استفاده اين دوربين‌ها قرار گرفته است. تراشه GP2 همچنين باعث مي‌شود دوربين هيرو ۱۰ از چند جهت مانند برخورداري از نمايشگر لمسي و قابليت پردازش ويديويي سنگين به موبايل شباهت داشته باشد.

با اين حال، يکي از ويژگي‌هاي بسيار جالب شبيه به موبايل اين دوربين اکشن، توانايي بارگذاري فيلم‌ها روي فضاي ابري در هنگام شارژ شدن دوربين است. البته براي انجام اين کار بايد اشتراک گوپرو را خريداري کنيد که ماهانه ۵ دلار يا سالانه ۵۰ دلار هزينه دارد. همچنين با خريد اين اشتراک، قيمت نهايي دوربين با ۱۰۰ دلار تخفيف حساب خواهد شد و از ۴۹۹ دلار به ۳۹۹ دلار مي‌رسد.

دوربين جديد همچنين داراي چند پيشرفت کوچک‌تر است که باعث جذابيت بيشتر آن مي‌شود. به عنوان مثال ويژگي «تراز کردن افق» سعي مي‌کند افق را به صورت يک خط مستقيم حفظ کند و به دوربين اجازه مي‌دهد تا قبل از شروع حرکت آسمات تا ۴۵ درجه به سمت بالا کج شود. اين ميزان در دوربين هيرو ۹ حدود ۲۷ درجه بوده است. گوپرو همچنين مي‌گويد که مي‌توانيد از نسل جديد ويژگي تثبيت HyperSmooth در هنگام پخش زنده استفاده کنيد. البته براي دريافت بالاترين کيفيت ويديو ممکن در پخش زنده به اشتراک ويژه نياز داريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم