گيم فا/ استوديوي اينسامنياک گيمز اعلام کرد که دو بازي Marvel’s Spider-Man 2 و Marvel’s Wolverine برخلاف ساير بازي‌هاي مارول در جهاني يکسان و مشترک جريان خواهند داشت.

با استناد به اعلاميه‌ي استوديوي مطرح اينسامنياک گيمز (Insomniac Games)، متوجه شديم که دو عنوان جديد و به شدت مورد انتظار اين استوديو با نام‌هاي Marvel’s Wolverine و Marvel’s Spider-Man 2 بخشي از يک جهان مشترک هستند. تاکنون، هيچ بازي مستقلي از مارول (Marvel) مستقيماً به ديگري متصل نبوده است و همين موضوع گاهاً اعتراض علاقه‌مندان به فيلم‌هاي مارول را برانگيخته بود. در نهايت، به نظر مي‌رسد که دو عنوان مذکور قصد دارند تا در اين زمينه پيش قدم شده و تجربه‌اي جديد از عناوين مارول را ارائه کنند.

با اين که اولين تريلر بازي Marvel’s Wolverine کاملاً مبهم و کوتاه بود و احتمالاً اين بازي مدت‌ها پس از داستان Marvel’s Spider-Man جريان خواهد داشت، اما وجود نکات ريزي در اين تريلر باعث شد تا نظريه‌هاي مختلفي در مورد اين بازي مطرح شود. در گام اول، به نظر مي‌رسد که Wolverine در شهر نيويورک جريان نخواهد شد و با توجه به پلاکي که در گوشه‌ي تصوير تريلر ديده مي‌شود، احتمالاً اين بازي در شهر کبک کانادا جريان دارد. اما با توجه به اعلاميه‌ي اينسامنياک گيمز، اين دو بازي در يک جهان روايت دارند و احتمالاً مرد عنکبوتي و ولورين در نقطه‌اي خاص از بازي با يکديگر روبرو مي‌شوند.

همچنين، با استناد به گفته‌هاي استوديوي اينسامنياک گيمز، Marvel’s Wolverine يک بازي مستقل است که توسط برايان هورتون (Brian Horton) کارگرداني مي شود، اما در نهايت جهان بازي با Marvel’s Spider-Man 2 مشترک است. از طرفي ديگر، حضور Venom به عنوان شخصيت شرور عنوان Marvel’s Spider-Man 2 و حضور پيتر پارکر و مايلز مورالس در اين بازي به اندازه‌ي کافي صحنه‌هاي نبرد آن را شلوغ خواهد کرد اما ممکن است که در اين بين اين دو شخصيت از Wolverine طلب کمک کنند. به هر ترتيب، مشترک بودن جهان اين دو بازي طبعاً با هدفي خاص صورت گرفته است و بايد منتظر انتشار جزئيات بيشتر در اين زمينه باشيم.

البته، حضور اين دو شخصيت در يک بازي چندان دور ذهن نيست و حتي استوديوي اينسامنياک اشاره‌هايي غيرمستقيم به ساير ابرقهرمانان مارول از جمله Doctor Strange ،Avengers ،Daredevil و تعدادي ديگر داشته است. تا کنون، مارول بازي‌اي نداشته است که جهان و روايت خاص خود را روايت کنند. اما Marvel’s Guardians of the Galaxy علي‌رغم اينکه توسط شرکت اسکوئر اينکس (Square Enix) به عنوان ناشر Marvel’s Avengers منتشر خواهد شد، کاملاً مستقل است. اين موضوع به سازنده‌هاي بازي‌ها اجازه مي‌دهد تا تغييرات دلخواه خود را از نظر داستاني و موارد ديگر در بازي ايجاد کنند.

به هر ترتيب، غيبت بسياري از شخصيت‌هاي مجموعه‌ي مارول در صنعت بازي‌هاي ويديويي، امري نا اميد کننده است اما خوشبختانه به‌نظر مي‌رسد که استوديويي به نام اينسامنياک گيمز همچنان به دنبال استفاده از اين پتانسيل‌هاي خفته خواهد بود.

Marvel’s Wolverine در تاريخي نامعلوم و Marvel’s Spider-Man 2 در سال 2023 براي کنسول پلي‌استيشن 5 منتشر خواهند شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم