زوميت/ شرکت آلماني الکترون موتورز تصاويري ديجيتالي از ابرخودروي تراوا منتشر کرد. قدرت اين خودروي الکتريکي ۱۴۰۰ اسب بخار  است.
   
استارتاپ آلماني الکترون موتورز، به‌دنبال ساخت خودروهاي برقي و ابرخودروهايي با کارايي فراوان و در کلاس جهاني است. در حال حاضر همه‌ي مدل‌هاي آينده‌ي شرکت الکترون در حد نمونه‌ي اوليه و در حال توسعه هستند و فقط رندرهايي از آن‌ها منتشر مي‌شود. اما اين شرکت مدعي است که در نهايت مدل‌هاي مختلف خود را به توليد مي‌رساند.

الکترون چند ماه پيش ابرخودروي کواسار را با قدرت ۲۳۰۰ اسب بخار معرفي کرد و حالا از مدل تراوا با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار و قيمتي کمتر از ۶۰۰ هزار يورو رونمايي کرده است.

الکترون تراوا طراحي متفاوت‌تري نسبت به کواسار دارد و به نظر مي‌آيد که طراحان براي ساخت تراوا از کونيگزگ الهام گرفته‌اند. در رندرهاي ديجيتالي، ما بدنه‌اي پهن و افتاده با تعداد زيادي ورودي هوا و چراغ‌هاي LED مي‌بينيم. الکترون هيچ اطلاعاتي در مورد پيشرانه‌ي الکتريکي تراوا منتشر نکرده و فقط به قدرت خروجي آن اشاره مي‌کند. جالب است بدانيد که نام تراوا از يک شهر باستاني در ترکيه گرفته شده که سرزمين آبا و اجدادي مديرعامل و بنيانگذار الکترون، يعني ارمغان آرابول (Armağan Arabul) است.

براساس اطلاعات صفحه رسمي الکترون در فيسبوک، همه‌گيري ويروس کرونا آن‌ها را مجبور به تغيير برنامه‌هاي خود کرد؛ اما با اين وجود، الکترون در حال بازگشت به مسير اصلي است و در حال حاضر کواسار و تراوا را توسعه مي‌دهد. الکترون در بيانيه‌ي خود اعلام کرده است: تمام خودروهايي که در الکترون موتورز توسعه مي‌يابد، براي برنده شدن طراحي مي‌شوند و در عين حال باوقار هم خواهند بود.

اين شرکت ادعا مي‌کند که شرکاي آن در زمينه‌ي مأموريت‌هاي مرتبط با مريخ، هواپيماهاي سبک و نوآورانه، مواد اوليه‌ي پيشرو، سازندگان تجهيزات اصلي پيشرفته، ورزش‌هاي موتوري برتر و بخش انرژي فعاليت مي‌کنند؛ اما نامي از آن‌ها نمي‌برد.

ما مشتاق کسب اطلاعات بيشتر درباره‌ي پروژه‌هاي الکترون هستيم و بي‌صبرانه منتظريم تا عملکرد اوليه‌ي يکي از ابرخودروهاي الکترون را ببينيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم