گيم فا/ کمپاني نينتندو در حال ساخت کنترلر جديدي براي کنسول نينتندو سوييچ است که از اين کنترلر جديد در ۶ ماه آينده رونمايي مي‌شود.

وجود کنترلر جديد نينتندو سوييچ، در پرونده‌اي که به تازگي در FCC آمريکا ثبت شده است، مشخص شد. کمپاني نينتندو جزئياتي از اين کنترلر جديد ارائه نداد و از کميسيون ارتباطات فدرال (Federal Communications Commission) درخواست کرد تا رونمايي رسمي، اطلاعاتي ندهد.

اسم اين مدل جديد HAC-043 است و از آنجا که کنترلر قبلي سوييچ HAC-042 نامگذاري شد، انتظار مي‌رود که اين مدل هم کنترلري براي کنسول نينتندو سوييچ باشد.

شرکت نينتندو تقاضا کرده است که تا ۱۸۰ روز پس از ثبت پرونده که از ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ (۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱) آغاز مي‌گردد، اطلاعاتي همچون نمونه‌ي طراحي و عکس‌هاي اين مدل جديد براي عموم فاش نشود.

نينتندو در نامه‌ي خطاب به FCC نوشت: «اين پرونده شامل اطلاعات تکنيکي است که ثبت رسمي شرکت هستند که در صورت فاش شدن، باعث مشکلاتي براي کمپاني مي‌شوند.»

گزارشاتي از اضافه شدن بازي‌هاي پلتفرم Game Boy به سرويس آنلاين نينتندو سوييچ (Nintendo Switch Online) وجود دارد. در نتيجه شايد کنترلر جديد، ظاهري نزديک به کنترلر Game Boy داشته باشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم