گيم فا/ استوديوي 1047 گيمز (1047 Games) اعلام کرد که مبلغ 100 ميليون دلار توسط Lightspeed Venture Partners براي توسعه‌ي بيشتر شوتر چندنفره‌ي Splitgate تامين شده است.

بازي Splitgate چندي پيش هنگام آغاز بتاي عمومي رايگان خود روي پلي استيشن 4 با استقبال بسيار خوبي روبه‌رو شد و از زمان شروع اولين فصل بازي به نام Season 0، ظاهرا همه چيز کمي آرام شده است. اما در پشت صحنه اين طور نيست؛ چرا که استوديوي ۱۰۴۷ گيمز نه تنها روي خود بازي، بلکه آينده‌ي آن نيز کار مي‌کند. در همين راستا، مبلغ 100 ميليون دلار ديگر نيز اين بار توسط يک شرکت سرمايه گذاري به نام Lightspeed Venture Partners براي توسعه‌ي اين بازي تأمين شده است.

اين شرکت سرمايه گذاري درباره‌ي تامين مالي استوديوي 1047 اعلام کرد: «در صنعت بازي‌هاي ويديويي، Lightspeed بر بنيانگذاراني تمرکز دارد که چشم انداز جسورانه‌اي را براي نوآوري در ايجاد پلتفرم نسل بعدي دارند. ما اين را با يان پرولکس (Ian Proulx) و نيک باگاميان (Nick Bagamian) مشاهده کرديم. آن‌ها اين کار را با حداقل بودجه انجام داده‌اند و ما مشتاق هستيم که ببينيم با قدرت مالي بيشتر چه مي‌توانند بکنند. ما مفتخريم که به آن‌ها در ارتقاي برند خود به سطح بعدي کمک کنيم.»

همچنين 1047 گيمز طي بيانيه‌اي در توييتر توضيح داد که اين سرمايه گذاري در توسعه‌ي Splitgate و گسترش تيم چقدر مهم خواهد بود: «ما به تازگي ۱۰۰ ميليون دلار به دست آورده‌ايم تا به عنوان يک استوديوي بازي سازي مستقل و مبني بر نظرات جامعه‌ي کاربران به ماجراجويي خود ادامه دهيم.»

به طور خلاصه، اين مبلغ به ۱۰۴۷ گيمز اجازه مي‌دهد تا توسعه دهندگان بيشتري را استخدام کنند، که به آن‌ها امکان عرضه‌ي سريع‌تر به‌روزرساني‌هاي بهتر، ويژگي‌هاي جديد، رفع اشکال و انتشار بازي روي پلتفرم‌هاي ديگر را ارائه مي‌دهد. چنان که به ادعاي خود اين استوديو، با اين سرمايه گذاري دامنه‌ي آنچه مي‌توانند به دست آورند ۱۰ برابر بزرگتر شده است.

اين تيم جاه طلبي‌هاي بزرگي دارد و زمان خود را صرف تمرکز بر “رشد و تبديل شدن به يک استوديوي بزرگ و AAA” مي‌کند و در عين حال به نظرات جامعه‌ي کاربران خود براي بهبود بازي محبوب Splitgate که چندي پيش به رکورد دانلود ۱۰ ميليون نسخه رسيد، گوش مي‌دهد.

بازي Splitgate در حال حاضر براي کنسول‌هاي پلي‌استيشن ۴، پلي‌استيشن ۵، ايکس‌باکس وان، ايکس‌باکس سري ايکس/اس و پلتفرم رايانه‌هاي شخصي به صورت رايگان در دسترس است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم