گجت نيوز/ ويندوز ۱۱ براي اسکرين شات گرفتن مجهز به Snip and Sketch است. در اين مقاله با آموزش اسکرين شات گرفتن در ويندوز ۱۱ همراه شما خواهيم بود.

در صورتي که از ويندوز ۱۱ استفاده مي‌کنيد، احتمالا هنوز در حال کشف ويژگي‌هاي جديد آن هستيد. به عنوان مثال، ممکن است روش اسکرين شات گرفتن در ويندوز ۱۱ براي شما به يک سوال مهم تبديل شده باشد. خوشبختانه ابزار Snip and Sketch راه‌حل خوبي براي رفع مشکل اسکرين شات گرفتن در ويندوز جديد مايکروسافت است. در ادامه شما را با روش انجام اين کار با استفاده از ابزار Snip and Sketch در ويندوز ۱۱ آشنا خواهيم کرد.

اسکرين شات گرفتن با Snip and Sketch

توجه داشته باشيد که ابزار snip and Sketch به عنوان يک بخش از آپديت ورژن ۱۸۰۹ به ويندوز ۱۰ اضافه شد و عملکرد بسيار خوبي هم از خود نشان داد؛ همين مسئله موجب شد مايکروسافت از اين ابزار در ويندوز ۱۱ هم به صورت ثابت استفاده کند. در حقيقت  ابزار Snip and Sketch را مي‌توان به عنوان يک ابزار بومي قدرتمند معرفي کرد که به شما اجازه تهيه اسکرين شات مي‌دهد. در صورتي که تمايل به استفاده از اين ابزار نداريد، مي‌توانيد براي دانلود ساير برنامه‌هاي شخص ثالث به منظور اسکرين شات گرفتن در ويندوز ۱۱ اقدام کنيد.

شما براي اسکرين شات گرفتن در ويندوز ۱۱ با استفاده از ابزار snip and Sketch، فقط بايد مراحل زير را دنبال کنيد:

وارد منوي استارت (Start) شويد. براي انجام اين کار مي‌توانيد کليد Win را هم فشار دهيد.

در ادامه بايد عبارت Snip and Sketch را تايپ کرده و روي بهترين نتيجه، کليک کنيد.

در ادامه بايد روي گزينه جديد (New) کليک کرده تا بتوانيد از نمايشگر، عکس بگيريد.

در صورتي که قصد داريد تصوير موردنظر براي چند ثانيه بعد، ثبت شود، بايد روي منوي کشويي کليک کرده و فاصله زماني موردنظرتان را تنظيم کنيد.

هنگامي که ابعاد صفحه را تنظيم کرديد، مي‌توانيد تنظيمات لازم را انجام دهيد. همچنين امکان برش و ذخيره‌سازي بر اساس سايز دلخواه هم وجود دارد. بد نيست بدانيد که امکان اشتراک‌گذاري اسکرين شات از طريق ايميل هم وجود دارد. همچنين مي‌توانيد آن را به Microsoft Note هم اضافه کنيد.

اسکرين شات گرفتن با ميانبر صفحه کليد Snip and Sketch

ورود به منوي استارت براي اسکرين شات گرفتن در ويندوز، مي‌تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه روش ساده‌تري براي اسکرين شات گرفتن در ويندوز ۱۱ با استفاده از ابزار Snip and Sketch وجود دارد. تنها کاري که بايد انجام دهيد، انتخاب کليد مناسب است:

پنجره‌اي که قصد داريد از آن اسکرين شات تهيه کنيد را باز نماييد.

در ادامه بايد کليدهاي ترکيبي Shift + Win + S را فشار دهيد. با انجام اين کار، نمايشگر تيره خواهد شد و نشان مي‌دهد که ابزار Snip and Sketch فعال شده است.

در منوي جديدي که ظاهر مي‌شود، بايد گزينه موردنظر را براي انتخاب ناحيه‌اي که قصد داريد از آن اسکرين شات تهيه شود، انتخاب کنيد.

در ادامه بايد روي نوتيفيکيشن پاپ آپ که در سمت راست نوار وظيفه نمايش داده مي‌شود، کليک کنيد.

هم اکنون مي‌توانيد اسکرين شات موردنظر را چاپ رده يا آن را براي کپي در کليپ‌بورد و استفاده در آينده، ذخيره‌سازي کنيد.

با اين که تغييرات گسترده‌اي در ويندوز ۱۱ اتفاق افتاده است، اما انجام اقدامات ساده‌اي همانند اسکرين شات گرفتن بيشتر از هر زمان ديگري در دسترس قرار دارد. شما مي‌توانيد يک اسکرين شات را در سريع‌ترين زمان ممکن تهيه کنيد، ويرايش کرده و آن را اشتراک‌گذاري کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم