مهر/ کميسيونر حريم خصوصي داده هاي ايرلند مانند رگولاتور حفاظت از داده هاي ايتاليا درباره عينک هوشمند فيس بوک نگران است و معتقد است اين ابزار به افراد هشدار نمي دهد از آنها فيلمبرداري مي شوند.

کميسيونر حريم خصوصي داده‌هاي ايرلند (DPC) از فيس بوک خواسته تا به طور واضح نشان دهد نشانگر ال اي دي روي عينک هوشمند اين شرکت يک ابزار کارآمد براي اين است که به افراد هشدار مي‌دهد از آنها فيلمبرداري يا عکسبرداري مي‌شود.

اين شبکه اجتماعي به تازگي با همکاري ري بن عينک هوشمندي به بازار عرضه کرده که به کاربر اجازه مي‌دهد موسيقي گوش کند، به تماس‌ها پاسخ دهد، عکس بگيرد و ويدئوي کوتاه ثبت کند و به اشتراک بگذارد.

در بيانيه اين رگولاتور آمده است: هرچند بسياري از دستگاه‌ها مانند موبايل مي‌توانند تصاوير و ويدئوي افراد ديگر را ثبت کنند، اما هنگام ثبت آن دوربين يا موبايل به طور واضح اين عمل را نشان مي‌دهد. بنابراين افراد ديگر متوجه مي‌شوند. اما در اين عينک هوشمند يک نشانگر بسيار کوچک هنگام ثبت تصاوير روشن مي‌شود. براي DPC و گارانته (سازمان حفاظت از داده ايتاليا) مشخص نشد که فيس بوک و ري بن در اين زمينه تحقيقات کافي انجام داده‌اند تا تضمين شود چراغ ال اي دي يک ابزار مؤثر براي هشدار دادن به طرف سوم است.

کميسيونر حريم خصوصي داده‌هاي ايرلند اعلام کرد مانند رگولاتور حفاظت از داده ايتاليا درباره اين محصول فيس بوک نگراني‌هايي دارد.

چندي قبل گارانته از فيس بوک خواسته بود تا عينک هوشمند مذکور را جهت همخواني با قوانين حريم خصوصي ارزيابي کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم