گيم فا/ به گفته‌ي ولو (Valve)، سيستم‌هاي قديمي به زودي توانايي اجرا کردن بازي Dota 2 را نخواهند داشت. چرا که اين بازي در ماه‌هاي آتي پشتيباني از سيستم‌ 32-بيت را متوقف خواهد کرد.

امروز اخبار مهم زيادي را براي طرفداران Dota 2 به همراه داشت. طبق انتظار شامل رونمايي از جزئيات دوره‌ي بعدي مسابقات The International بوديم. بليط‌فروشي اين رويداد از هفته‌ي آينده آغاز خواهد شد. مسابقات The International جز بزرگ‌ترين مسابقات بازي‌هاي ويديويي بوده که هر سال با جايزه‌هاي چشم‌گير برگزار مي‌شود. با اين حال با خبر بدي براي برخي از طرفداران هم همراه بود. ولو قصد دارد تا پشتيباني از سيستم‌هاي قديمي 32-بيت، نسخه‌هاي قديمي مک و DirectX 9 را به زودي متوقف کند.

ولو در اين باره گفت: «در جهت تازه نگه داشتن بازي و موتور Source 2، تصميم داريم تا پشتيباني از سيستم‌هاي قديمي را متوقف کنيم. در ماه‌هاي آتي اين تغييرات را اعمال خواهيم کرد.»

ولو قصد دارد تا پشتيباني از سيستم‌هاي 32-بيت، سيستم عامل‌هاي مک قديمي‌تر از نسخه‌ي 10.4 و هم‎چنين DirectX 9 و OpenGL را کاملا متوقف کند. در عوض Dota 2 از Vulkan و DirectX 11 پشتيباني خواهد کرد: «اکثر بازي‌بازان تغييري را از اين بابت حس نخواهند کرد. حذف اين فناوري‌هاي قديمي به ما اجازه خواهد داد تا روند توسعه را آسان‌تر کنيم و تجربه‌ي Dota 2 را بهبود ببخشيم.»

مايکروسافت سال گذشته از پشتيباني سيستم 32-بيت با ويندوز 10 دست کشيد. پس اگر از ويندوز 10 استفاده مي‌کند جاي نگراني وجود ندارد. بازي Dota 2 در حال حاضر بر روي کامپيوتر در دسترس است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم