گجت نيوز/ شرکت چيني هايسنس – Hisense از اولين تلويزيون ليزري رول شونده جهان با ابعاد ۷۷ اينچي، رزولوشن ۴K HDR و سيستم صوتي سينمايي رونمايي کرد.

يو ژيتائو، نايب رئيس هلدينگ هايسنس گروپ در رويداد معرفي اين تلويزيون عنوان کرده است که نمايشگر ليزري در واقع مجموعه‌اي از راهکارها است و نخستين تلويزيون با نمايشگر ليزري رولي تنها آغاز يک مسير است.

به نخستين تلويزيون ليزري رول شونده جهان سلام کنيد

تلويزيون جديد هايسنس به يک نمايشگر رولي با پنل بسيار بزرگ ۷۷ اينچي مجهز است که از فناوري صفحه نمايش رولي و خم شونده و فناوري ليزري تمام رنگي اين کمپاني قدرت مي‌گيرد. اين نمايشگر از رزولوشن ۴K HDR پشتيباني مي‌کند، پوشش‌دهي ۱۰۷ درصدي از فضاي رنگي فوق گسترده BT.2020 دارد و متوسط روشنايي ۳۵۰ نيت را ارائه مي‌کند.

در بخش طراحي در واقع هيچ حاشيه‌ اضافي در کناره‌هاي نمايشگر ديده نمي‌شود، اگرچه پيشاني و چانه زيري اين تلويزيون ضخامت نسبتاً زيادي دارد. تا به امروز هايسنس بيش از ۷۰ حق اختراع مختلف مرتبط با اين تلويزيون داراي فناوري Laser و نمايشگر رول شونده آن را به ثبت رسانده است و نتيجه نهايي، تصويري است که در بالا مي‌بينيد.

اين تلويزيون به موتور تصوير Transvision و اسپيکرهاي Harmon Kardon مجهز است که مي‌تواند تجربه صوتي سينمايي را ارائه کند. وقتي صفحه به سمت بيرون رول مي‌شود، تجربه‌اي شبيه به سينما ارائه مي‌شود در حالي که وقتي رول بسته شود، صدا مثل يک خانه اپرا پخش خواهد شد.

تجربه صوتي سينمايي اين تلويزيون توسط تيم Harmon Kardon Golden Ear تنظيم و راه‌اندازي شده است. ضمن اينکه از افکت‌هاي صوتي دالبي نيز پشتيباني مي‌شود.

هايسنس براي ساخت تلويزيون ليزري رول شونده خود از مواد اوليه‌اي که در صنعت هوافضا به کار مي‌رود استفاده کرده است. اين تلويزيون در عين حال که انعطاف‌پذيري بالايي دارد، همزمان مي‌تواند استحکام بالايي را هم ارائه کند.

گفتني است که سازنده هنوز اطلاعاتي از قيمت و تاريخ عرضه تلويزيون مذکور را فاش نکرده است اما به نظر مي‌رسد اواخر سال ۲۰۲۱ شاهد حضور آن در بازار چين و شايد هم ديگر بازارهاي جهاني باشيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم