ديجياتو/ براساس تصاوير به اشتراک گذاشته شده توسط محققي به نام «جين مانچون وانگ»، کلاب هاوس روي روشي جديد براي دعوت دوستان به اتاق‌هاي صوتي کار مي‌کند. اين ويژگي Waves نام دارد و بيشتر روي جنبه‌هاي اجتماعي کلاب هاوس تمرکز مي‌کند.

براساس اسکرين شات‌هايي که وانگ به اشتراک گذاشته، با Waves مي‌توان دوستان خود را با استفاده از لوگوي کلاب‌ هاوس به روم‌ها دعوت کرد. اگر افراد به دعوت پاسخ مثبت دهند، به طور خودکار به اتاق صوتي اضافه مي‌شوند.

سخنگوي شرکت از هرگونه اظهار نظر در اين باره خودداري کرده اما با توجه به اسکرين شات‌ها اين ويژگي براي اتاق‌هاي اجتماعي در نظر گرفته شده است.

کلاب‌هاوس در ماه ژوئيه توانست فهرست انتظار براي پيوستن به اين شبکه اجتماعي را حذف کند و در عين حال پشتيباني از ويژگي صداي فضايي را نيز به کلاب هاوس اضافه کرد.

کلاب‌هاوس برنامه چت صوتي است که ابتدا فقط با دعوت نامه امکان عضويت و استفاده از آن وجود داشت، اما به تدريج در حال رفع موانع و بهتر کردن آن است.

اين شرکت با تمرکز روي ويژگي‌هاي چت صوتي تبديل به برنامه‌اي پرکاربرد شده در کشور ما نيز طرفداراني پيدا کرده. با ويژگي Waves دعوت کردن به اتاق‌هاي صوتي آسان‌تر مي‌شود و مي‌تواند کاربران اين شبکه اجتماعي صوتي را افزايش دهد.

در دوران کرونا استفاده از اپليکيشن‌ها بيش از پيش رونق گرفت و تماس‌هاي ويديويي، صوتي و کنفرانس‌ها رواج بيشتري پيدا کرد. همين موضوع در کنار محبوبيت بالاي کلاب هاوس باعث شده شرکت‌هاي بيشتري روي قابليت گفتگوي صوتي تمرکز کنند که براي مثال مي‌توان به Spaces توييتر اشاره کرد.

با اين حال بايد منتظر ماند و ديد پس از دوران کرونا، همچنان اين ويژگي مورد توجه کاربران خواهد بود يا خير.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم