گيم فا/ اخيرا جزئياتي از GeForce Now که شامل اطلاعات زيادي از بازي‌هاي آينده ناشرهاي بزرگ مي‌شود، فاش شد که در آن نام عناويني از ايکس باکس نيز به چشم مي‌خورد.

ليستي که از GeForce Now به بيرون درز کرد، شامل اطلاعات بسيار جالبي مي‌شد. با اين که انويديا (Nvidia) تاييد کرد که بسياري از عناوين اين ليست بر اساس گمانه‌زني‌ها است و ممکن است به واقعيت نپيوندند، به نظر مي‌رسد بعضي از اين عناوين در دست توسعه باشند.

جز کوردن (Jez Corden)، از کارکنان Windows Central اخيرا به دو مورد از از عناوين اين ليست اشاره کرد، Project Indus و Project Cobalt. او براي اولين بار اين اطلاعات را در بهار ۲۰۲۱ به دست آورد و با جزئيات فاش شده از GeForce Now به نظر مي‌رسد که اين دو عنوان در استوديوهاي ايکس باکس در دست ساخت هستند.

بر اساس اين اطلاعات، اکسيد گيمز (Oxide Games) سازنده‌ي عنوان Ashes of the Singularity، در حال ساخت يک عنوان استراتژي با سبک طراحي 4X است. در اين عنوان، عناصري از جمله شهر‌سازي، ديپلماسي، جنگ و جاسوسي، همانند بازي Civilization وجود خواهد داشت.

جز کوردن بر اين باور است که طراحي اين عنوان براي سرويس‌هاي ابري و پلتفرم‌هايي با صفحه نمايش کوچک است، مانند گيم‌پلي Civilization که در اين محيط‌ها به خوبي کار مي‌کند. اين عنوان بر اساس گزارش‌ها براي رايانه‌هاي شخصي( استيم و مايکروسافت استور) در دست ساخت است.

Project Cobalt، نام عنوان ديگري است که از قرار معلوم استوديوي اينزايل انترتيمنت (inXile Entertainment) توسعه‌ي آن را برعهده دارد که بر اساس گفته‌ها در سبک تير‌اندازي و جهان‌باز خواهد بود. ظاهرا در ساخت اين عنوان از انقلاب صنعتي (Industrial Revolution) الهام گرفته شده و در عصر ويکتوريا جريان دارد.

ربات‌ها، موتور‌هاي بخار و زيپلين‌ها، چيز‌هايي هستند که انتظار ديدن آن‌ها را در اين بازي داريم. الکساند دانيولوک (Aleksander Danilovac) هنرمند طرح‌هاي مفهومي، اين اطلاعات را از طريق وبسايت ArtStation به اشتراک گذاشت و جز کوردن باور دارد که اين محيطي خواهد بود که بازي در آن جريان دارد. اطلاعات زيادي به جز استفاده از Unreal Engine 5 براي ساخت اين عنوان در دسترس نيست و به نظر نمي‌رسد که به اين زودي‌ها اطلاعات بيشتري از اين عنوان منتشر شود.

البته اين را در نظر داشته‌ باشيد که تمام اين اطلاعات بر اساس پيش‌بيني‌ها مي‌باشد و ممکن است برنا‌مه‌‌‌‌ريزي‌ها براي اين عناوين دستخوش تغييراتي‌ شوند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم