مهر/ دو ايالت پرجمعيت استراليا براي اجراي قرنطينه کوويد۱۹ از نرم افزار شناسايي چهره يک شرکت ناشناخته استفاده مي کنند که همين امر به جنجال هايي به دنبال داشته است.

به گزارش يورو نيوز، دو ايالت پر جمعيت استراليا مشغول آزمايش استفاده از نرم افزار شناسايي چهره هستند که به پليس کمک مي‌کند طي قرنطيه کوويد ۱۹ حضور افراد در خانه را کنترل کنند. اين در حالي است که گسترش آزمايش‌هاي استفاده از اين فناوري به ايجاد جنجال‌هايي در استراليا منجر شده است.

يک شرکت ناشناخته فناوري به نام جنويس (Genvis) در وب سايت خود اعلام کرد نرم افزارش در ايالت‌هاي نيوساوث ولز و ويکتوريا به طور آزمايشي به کار گرفته شده‌اند. در اين دو ايالت حدود ۲۵ ميليون نفر از جمعيت کل استراليا زندگي مي‌کنند.

طبق اطلاعات موجود در وب سايت جنويس، برنامه‌هاي آزمايشي به طور داوطلبانه اجرا مي‌شوند.

اين استارت آپ در سال ۲۰۲۰ ميلادي فناوري شناسايي چهره خود را با همکاري پليس ايالت استراليايي غربي توسعه داد تا به اجراي محدوديت‌هاي رفت و آمدي مربوط به همه گيري کوويد ۱۹ کمک کند.

ايالت استرالياي جنوبي نيز آزمايش يک فناوري شناسايي چهره را ماه گذشته آغاز کرد. در پي اين امر بسياري از حاميان حريم خصوصي در سراسر جهان نسبت به گسترش نظارت‌ها هشدار دادند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم